Jablkový zákusok fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 7. novembra 2015

Dnes som zas skúšala, vymýšľala a takto to dopadlo.

50 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Suroviny

200 g
200 g
1 ČL
4 ks
100 ml
100 ml
Jablková plnka:
1000 g nastrúhané
3 bal.
3 bal.
2 PL
100 ml
300 ml
500 ml tortová extra krémová
3 bal.
2 bal.
1 ks




Postup

  1. 1

    Vymastila a múkou som si vysypala plech.

    Jablkový zákusok (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Uvarila som si očistené a nastruhané jablká nasledovne.: Dala som si asi za 1 PL vody a 2 PL kryštálový cukor skaramelizovať potom som pridala jablká 100 ml. vody a vanilkový cukor. Varila asi 5 minút. Pridala 3 ks karamelový puding ktorý som si dobre vyšľahala v 300 ml. vody. Miešala až kým sa nám neurobila hustá kaša. Plnku som dala chladiť.

    Jablkový zákusok (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Odvážila som si múku, pridala do nej PDP a dobre premiešala. Tiež som si odvážila kryštálový cukor.Vajcia som si rozdelila. Žĺtka a cukor som vyšľahala do peny, pridala olej a vodu a dobre ešte šľahala. Potom som pridala múku dobre vyšľahala a na koniec dobre vyšľahané bielka.

    Jablkový zákusok (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Cesto som vyliala na plech a dala piecť na 180 stupňov 10 minút.

    Jablkový zákusok (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Upečené a chladí sa.

    Jablkový zákusok (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Keď korpus vychladol som natrela jablkovú plnku a na ňu šľahačkovo Cottage plnku. Tú som urobila jednoducho - dobre som s vanilkovým cukrom vymiešala Cottage, zvlášť do tuha vyšľahala šľahačku spojila a na koniec som pridala zohriatu želatínu. Dobre všetko premiešala a dala na koláč. Dala do chladničky a mal tam koláčik postáť do zajtra aby dobre stuhol ale ako vidíte nevydržala som a musela som okoštovať. No čo už narobím keď som mala naň chuť? Je výborný nie veľmi sladký tak akurát.

    Jablkový zákusok (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Ešte jeden pohľad.

    Jablkový zákusok (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

sracz
Vymýšľanie a skúšanie za 5*, milá @sonulienka a ďalších päť za perfect servis!
zdenka1009
Robila som túto jablkovú dobrotu minulú sobotu...do krému som dala mascarpone...keď si koláčik trocha odpočinie, neuveriteľná dobrota...sama zjem pol plechu. 5* :-)
manya
zaujal ma Cottage chees ako plnka, to by ma veru nenapadlo, dobre si napiekla;
sonulienka
Ďakujem Vám a dnes je ešte lepší keď je už stuhnutý. A čo sa týka toho syra, práve to som chcela vyskúšať a je to fakt výborné. Ale odporúčam kúpiť v Lídli tam je najlepší, ak máte možnosť. @sracz srdečne pozdravujem.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia