Paradajková polievka fotorecept

lenkapalenka - fotkalenkapalenka, 7. novembra 2015

táto polievka je u mňa klasická piatková rýchlovka vyšperkovaná na internáte :-)

3-4
porcie
30 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 ks
200 ml (pyré)
1/2 ks
3 strúčky
1 PL
4 ks
4 ks
2 ks
3 lístky
2 PL
 sušená




Postup

  1. 1

    Nakrájame si cibuľu na jemno, nakrájame paradajky -už keď je to paradajková bolo by smutné keby chýbali, očistíme cesnak

    Paradajková polievka (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na oleji postupne popražíme cibuľu do zlatista, pridáme cesnak a paradajky. Tie pustia šťavu, chvíľku podusíme. Najlepšie je použiť domáce paradajky, prípadne od tety z trhu, ktorá sa vašej kúpe isto poteší - 2 muchy jednou ranou!

    Paradajková polievka (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pripravíme si koreniny: soľ, cukor, čierne korenie, nové korenie, bobkový list, muškátový orech, bazalka, klinčeky - klinčeky mi tentokrát chýbali - potom že prečo mám málo železa! :-/

    Paradajková polievka (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pridáme pasírované paradajky, vodu a koreniny, nastrúhame kúsok muškátového orecha.

    Paradajková polievka (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Povaríme asi 15-20 minút. Ak sa nám zdá chuť menej výrazná-vodnatá, varíme ďalej - voda sa odparí a chuť sa zintenzívni.

    Paradajková polievka (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Ak chcete mať hustejšiu môžete pridať ryžu, prípadne cestovinové písmenka, alebo spraviť halušky - ja som zvolila echt polievkovú variáciu. Mne nemôže chýbať kopa syru. Dobrú chuť! ;-)

    Paradajková polievka (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Ak si chcete užiť polievku ešte viac, zahrajte sa na chvíľu na potápača a povyťahujte všetky korenia, bobkový list a cesnak.

Diskusia k receptu

56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
Fajn polievka. Ja by som ju po uvarení prešla ponorným mixérom a dala k nej do misky krutóny.
maska10
vyborny postup a ta chut musi byt uzasna ja zboznujem taketo polievky davam 5*****
kecupicek
Výborná polievka. Varím ju často, je to najobľúbenejšia polievka môjho malého
vnúčika. Aby nebola taká holá, dávam namiesto vody kurací vývar. Keď nemám,
použijem kocku kuracieho bujónu. Pre vôňu môžete použiť štipku grilovacieho
korenia. Odporúčam....




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia