Mandarínkový lekvár fotorecept

gordonko - fotkagordonko, 8. októbra 2015
Mandarínkový lekvár (fotorecept)
Foto: gordonko

predvčerom večer sme sa zastavili v Kauflande , kde mali dopredaj mandarínek 9 centou za kg Zobraziť celý popispredvčerom večer sme sa zastavili v Kauflande , kde mali dopredaj mandarínek 9 centou za kg .... tak sme si nabrali , cukor krásných 51 centou /kg a ešte želírovače za 15 centou za sáčik .... a išli sme sa nato vyspať

40 minút
príprava
40-50 minút
tepelná úprava

Suroviny

7 kg
4 kg
10 bal




Postup

  1. 1

    očistené vykostkované mandarínky pomelieme .... ja som varil skoro od začiatku a pridával som dalšie pomleté

    Mandarínkový lekvár (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    tyčovým mixerom som to ešte pár minut popreháňal aby to bolo jemnejšie

    Mandarínkový lekvár (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    zmiešal som si cukor zo želírovačom - na 7 kg mamdarinel malo ísť iba 3,5 kg cukru dal som 4 a dal naviše aj želírovač - pre istotu

    Mandarínkový lekvár (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    po prisypání a rozpustení cukru som pridal asi tretinku zo 100 gr kyseliny citronovej

    Mandarínkový lekvár (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    privedieme k varu a varíme to cca 5 minut a potom môžeme plniť do pohárkou

    Mandarínkový lekvár (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    a máme hotovo .... ,tento lekvár ma vyšiel asi na 6 €

    Mandarínkový lekvár (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    DOBRÚ CHUŤ

    Mandarínkový lekvár (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

valeri
až na to veľké množstvo cukru .... dobré
cesminaz
Tak to si fakt dobre pochodil @gordonko s tymi mandarinkami..9centov! ..ved to je ako zadarmo! ;-) V bode c.5 pises,ze sa lekvar vari len 5 minut..to fakt?-nepomylil si sa? :-) Pravdaze nic v zlom :-) ja som este mandarinkovy lekvar nerobila :-)
mirop
nieje to skoda... radsej zjest cerstve...
mirop
nieje to skoda... radsej zjest cerstve...
radost
ja to viem-časť by sme zjedli a z časti džem..
@gordonko..nesta čilo by cukru polovica..??čo povieš..??
šikovný chlapík..
gordonko
@cesminaz ja som postupne pridával k zohrievaným mandarýnkám dalšie pomleté potom som to teplé rozmixoval , zmiešal som cukor z želfixom a naňom je napísané priviezť do varu - povariť 3 - 5 minut a hotovo
gordonko
@mirop ...... neni to škoda , kúpili sme ich cez 20 kg ešte mam 2 sáčiky v komore ,, čerstvých ,,
gordonko
@radost ... ako vždy zasa máš pravdu , mandarinky sa podelili na konzumáciu , syrup aj lekvár a cukru naozaj stačila polovička - to iba škriatok zaúradoval - idem to opraviť
zinnajdha
ešte som nerobila mandarinkový lekvár - či džem- ale jedli sme ho a veľmi chutil. Ukladám a dávam do plánu...
aroooo
ako sa darí lekváru, nekazí sa? cez víkend by som chcela vyskúšať z 1-2 kg, tak hľadám a inšpirujem sa....