Morčacie vlnky s estragónom fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 27. septembra 2015

Sviatočný obed z morčacieho mäsa..

4
porcie
10 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
 čerstvý
 domáca
podľa chuti
1 PL domáca
Príloha:




Postup

  1. 1

    Marčacie prsia som nakrájala na dlhé širšie pásy.. len tak zľahka som ich naklepala..najprv som si myslela, že sa mi budú dať napichávať na kovové ihly, napichať sa dali, len sa točili dokola..treba použiť špajdle..

    Morčacie vlnky s estragónom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    slaninu som nakrájala na úzke tenké dlhé plátky..a nastrihala som si estragón...treba ho iba málo, má výraznú chuť..

    Morčacie vlnky s estragónom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    začala som vlnkovito napichávať dlhé pásy mäsa tak, že pri napichávaní som pridala aj slaninu..estragón sa nedalo napichať, len som ho obtočila okolo mäsa..

    Morčacie vlnky s estragónom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    takto som vlnkovito napichávala celý dlhý pás mäsa..osolila, okorenila a posypala červenou mletou paprikou, aby mali vlnky peknú farbu..

    Morčacie vlnky s estragónom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    opiekla som ich na masti, najprv z oboch strán a potom som ich zakryla pokrievkou, aby zostali šťavnaté..

    Morčacie vlnky s estragónom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    je to rýchle hotové a veľmi chutné mäsko...včera som urobila zemiakový šalát, takže som príílohu nerobila, ale pokojne k nemu postačí iba zeleninový šalát...

    Morčacie vlnky s estragónom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    uložila na taniere a prajem vám dobrú chuť...

    Morčacie vlnky s estragónom (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

marianne
Taketo nieco som robila @izka podla Jamieho Oliviera , ale napichovala som kuracie paciky na rozmarinove dlhe vetvicky, velmi dobre to bolo. Predtym bolo masko mamocene v paci, bez slaniny. Urcite aj toto bolo vyborne. Morcacie je moje oblubene maso.
sracz
... a ďalší chutný rcp "Z kurníka", čaruješ ako vždy @izabella929 so svojou kúzelnou vareškou!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia