Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami fotorecept

patroveckypitrs - fotkapatroveckypitrs, 15. septembra 2015

Zazrel som reklamu, ako ten medveď spieva o mliečnej ryži. Pri tom som si spomenul, že aj ja so sestrou keď sme boli deti Zobraziť celý popisZazrel som reklamu, ako ten medveď spieva o mliečnej ryži. Pri tom som si spomenul, že aj ja so sestrou keď sme boli deti sme ju tiež robili. Sestra s lekvárom a ja so syrom. Tak som podla toho navaril s kuracími kúskami.

2 - 3
porcie
8 minút minút
príprava
20 minút minút
tepelná úprava

Suroviny

1 dl
1 dl
2,5 dl
2,5 dl
2 strúčiky
100 g
250 g
1 ks menšia čerstvá
2 ks sušené
1 strúčik




Postup

  1. 1

    Pripravím si suroviny na jedlo. Ja som použil pol ryže a pol krúpy. Kto nechce krúpy použije samotnú ryžu. Ryžu s krúpami som opláchol cesnak posekal.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Sýr som rozmrvil. Keď to začnem robiť nebude čas pripravovať ide to rýchlo a stále miešať.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Do hrnca som dal vodu rozvariť. V nej som na chvíľu povaril cesnak. Soľ nedám, lebo sýr je slaný.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Ďalej som prilial mlieko a znovu rozvariť. Nezabudnúť miešať.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ak sa už aj mlieko varí, tak pridáme ryžu s krúpami. Varime a miešame nech nám to nelepí na dno hrnca. Ryža s krúpami berie do seba mlieko z vodou. Varíme až máme ryžu mäkkú. Ak by ešte nebola mäkka a nemáme mlieko, tak prilejeme trochu mlieka. Stále miešame. Každá ryža je iná na množstvo mlieka.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Keď je ryža aj krúpy mäkké pridáme sýr. Sýr nechám roztopiť a odstavím zo sporáka.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pekne sa nám to uvarilo musí to byť hustejšie. Je to výborná kaša. Kto nechce slané, ale sladké tak namiesto cesnaku cukor a namiesto syra dať lekvár a bude sladká kaša. Je to za 10 minút uvarené.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Ja som na slané tak preto so syrom. Môžem servírovať. Tato kaša sa dá aj samotná jesť s nejakou sezónnou zeleninou. Ja som na mäso, tak som si k tomu spravil kuracie prsia.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Kuracie prsia som nakrájal na asi 1,5 cm kúsky. Kapiu a sušenú paradajku nakrájal na malé kúsky.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Na panvicu som dal asi tri lyžice oleja zohriať. Na ňom som opiekol papriku aj sušenú paradajku.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Do tohoto základu som pridal kuracie mäso. To som opiekol asi 5 minút, trošku osolil a je hotovo.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Tak a môžem servírovať. Pridal som k tomu sezónnu zeleninu a ide sa obedovať. Ak Vás to oslovilo ták Vám želám dobrú chuť. Je to rýchle a dobre. Môžte potom spievať ako ten maco v reklame pri jedení.

    Mliečna ryža so syrom s modrou plesňou a kuracími kúskami (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

izabella929
@patroveckypitrs , nie tie krúpy mi vždy urobíš reklamu a ja za chvíľu zabudnem, že som si chcela kúpiť...mám ich strašne rada..a už si píšem do debilníčka, aby som zajtra na ne nezabudla...ale tvoje jedlo vyzerá parádne...si šikovný..)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia