Slivková „Nutella“

olinecka - fotkaolinecka, 1. septembra 2015
Slivková „Nutella“
Foto: olinecka

Tohto roku je veľa sliviek, rozhodla som sa uvariť slivkovú nutelu. Veľmi ju máme radi a teším sa až budem s ňou piecť koláče.

15 minút
príprava
100 minút
tepelná úprava

Suroviny

3 kg čerstvé zrelé
150 g (alebo čokoladu na varenie)
3 bal.
 podľa chuti




Postup

  1. 1

    Slivky celé poriadne poumyvame a necháme odkvapkať.Dáme do väčšej misy rozvarime .

    Slivková „Nutella“ - obrázok 1
  2. 2

    Rozvarene slivky prepasirujeme cez sitko necháme vychladnúť.Trochu odoberieme ,aby sme mohli v tom rozmiešať zlaté klasy.

    Slivková „Nutella“ - obrázok 2
  3. 3

    Do ostatnej masy vysypeme cukor podľa sladkostí sliviek a vmiešame kakao,aby neostali hrčky .Necháme povariť 3-4 minút potom pridáme zlaty klas ,ktorý sme rozhabarkovali zvlášť.Necháme prevrieť a dávame do suchých pohárov uzatvoríme a obrátime hore dnom na pár minút.Používame na plnky do palaciniek,buchiet,koláčov a pod.

Diskusia k receptu

mirop
robil som bez klasu a s kvalitnou cokoladou, bolo to dobre...
tatranocka
Môže to byť dobré,len neviem prečo "nutela",Nut = orech.A do tejto nátierky je výborný mletý badyán.
1x xyz
mamamagda
Ja pridávam ešte mleté orechy a čokoládu 30-40dg. S čokoládu je nutela hustejšia a použijem ju aj na buchty...
kukulienka71
dnes som ju robila zo zvyšných sliviek, zo zvedavosti. S nutelou nemá veľa spoločného, ale je to výborné, na palacinky ako stvorené. Ja som len slivky pomlela, povarila a pridala ostatné suroviny. Ďakujem za recept, @olinecka


kimlo
Tiež sa chystám ju robit, ale bez klasu, s čokoládou a kakaom a vanilkovym cukrom, vyborna vec do palaciniek.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia