Pečené zemiaky piatich chutí

Rastislav Bekeš
šéfkuchár a majiteľ penziónu Harmónia v Suchej nad Parnou, 30. júla 2015
Pečené zemiaky piatich chutí
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc
4
porcie
20 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

8 ks
5 strúčikov
1 čl
1 čl
1/2 čl
100 ml
Bylinkové maslo:
100 g
1 čl
1/2 čl
1 čl
1 strúčik
Pikantný jogurtový dresing:
100 g
1 PL
1/2 čl
1 strúčik
Huby so slaninou:
50 g
50 g
Bylinková smotana:
100 g
1 čl
1/2 čl
Kuracie rezance so syrom:
50 g
50 g
1 PL




Postup

  1. 1

    Rozpálime gril, pripravíme 8 kusov alobalu dostatočne veľkých na zabalenie zemiakov. Do misky dáme olej, cesnak, papriku, soľ, čierne korenie a poriadne rozmiešame, potom do marinády namočíme zemiaky. Neskôr ich zabalíme do alobalu, položíme na gril a hodinu pečieme.

  2. 2

    Bylinkové maslo: Maslo vložíme do misky, pridáme bylinky, cesnak a soľ, všetko dôkladne vyšľaháme metličkou.

  3. 3

    Jogurtový dresing: Jogurt, kečup, čili a cesnak dáme do misky a dôkladne premiešame, podľa potreby osolíme.

  4. 4

    Huby so slaninou: Na panvici orestujeme slaninu, pridáme nakrájané huby a dusíme domäkka.

  5. 5

    Bylinková smotana: Smotanu dáme do misky, pridáme bylinky, premiešame a dochutíme soľou a korením.

  6. 6

    Kuracie rezance so syrom: Kuracie prsia umyjeme a nakrájame na rezance, osolíme, okoreníme a opečieme na rozpálenej panvici na olivovom oleji. Syr nastrúhame.

  7. 7

    Zemiaky vyberieme z alobalu, krížom ich nakrojíme a servírujeme s plnkami.

Diskusia k receptu

boxik
Nič v zlom , ale prvý pohľad na toto dielko na fotografii mi evokoval niečo pripravené na vyhodenie do odpadu. Zrejme ja nevzdelanec netuším čo je moderná kuchyňa.
evanaaa
To sú tie zemiaky v debničke na slame? Zaujímavé, to je akože moderné......som nevedela.
A nemalo byť - ....piatych chutí? Ale nejdem sa hádať......
zivestriebro
Piaty znamená poradie. Piati je počet. Takže určite piatich chutí a nie piatych.
Mne sa servírovanie páči, pretože ide o grilovačku, resp. neformálne posedenie... Trocha bláznovstva len osvieži stokrát omieľané jedlo.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia