Opekané zemiaky Chillibrothers

andrealack - bez fotkyandrealack, 16. júla 2015

Tento vinikajúci a jednoduchý recept máme od chlapcov z Chillibrathers. Prvý raz sme ho skúsili na záhradnej party. Zemiaky mali taký úspech, že sme Zobraziť celý popisTento vinikajúci a jednoduchý recept máme od chlapcov z Chillibrathers. Prvý raz sme ho skúsili na záhradnej party. Zemiaky mali taký úspech, že sme ich museli piecť aj na druhý deň.

8
porcií
20 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny

2 kg
20 dkg
20 dkg
3 ks
DRESSING:
250 ml
2 kocky
1 strúčik




Postup

  1. 1

    Zemiaky narežeme takmer na kolieska. Rez prevedieme tak, že na konci neprekrojíme celé, ale necháme kúsok, aby zemiak držal spolu. Týmto spôsobom narežeme všetky zemiaky.

  2. 2

    Slaninku, eidam si narežeme na malé plátky, cibuľku na menšie polmesiačiky a striedavo vypĺňame zemiaky.

    Opekané zemiaky Chillibrothers - obrázok 2
  3. 3

    Na konci posolíme, okoreníme a pridáme mleté chilli a pečieme v rúre 60 minút na 180°C.

    Opekané zemiaky Chillibrothers - obrázok 3
  4. 4

    K zemiakom odporúčame dressing. Rozmiešať spolu kyslú smotanu, syr, cesnak a na záver posypať pažítkou. DOBRÚ CHUŤ!

Diskusia k receptu

smejkad
miesto syra asi dam klobasku, mozno nejaku zeleninu, slaninku urcite ano, mala som v plane na vikend nieco ine, ale uvidime :-)
torticka
Aj ja si dam nieco este dietnejsie. Napriklad taka klobaska, pivkom zapit. Nevadi, ze je tam smotanka.
1x minek
annan
Aj ja vyskúšam. Už mi tečú slinky.
pavelnemecko
Práve pečiem chleba podľa receptu Babygrill-ešte asi 15 minút/vyzerá dokonale/.A k tomu tie zemiaky.Neviem si nič lepšie predstaviť so slaninkou.....Díky -paráda -za 5*****.
izabella929
jedlo vyzerá báječne.-)robila som niečo podobné, ale do zárezov som vkladala domácu klobásku..
minek
ja dávam domácu klobásku namiesto syra je MNAM od klobásky každý zemiačik
dvorka
Práve sme dojedli takto robené zemiaky. Dala som klobásku, syr a cibuľu. Je to skvelá rýchlovka pri pečení v mikrovlnke funkciou grisp. Stačilo 20 minút a jedli sme.
tatranocka
@andrealack blahoželám k výhre☺☺☺ So zemiakmi mám humorný zážitok z tesca:dvaja chlapi(zjavne tatranskí turisti) stoja pri 5kg balení a jeden vraví:"Kukaj jakí malí zmrdi,keď to kúpime,tak nám to ženy dajú čistiť" (zemiačiky veľkosti vlašského orecha ).Druhý navrhol,že povedia,že nemali v obchode zemiaky (toto zavrhli ako nedôveryhodné) a našli riešenie:nešúpané nakrájajú na polovice a upečú v rúre.To sa mi zapáčilo a kúpila som si tých zmr..v aj ja a upiekla.Boli výborné a keď budú väčšie,tak si urobím tvoje ☺.
motyka
Pripájam sa ku gratulantom. Vyskúšala som a je to skutočne výborné a aj na tanieri efektne vyzerajúce jedlo. Bude mať trvale miesto v našej kuchyni. Vďaka za recept a želám veľa chuti k pridávaniu ďalších výborných receptov.
andrealack
Ďakujem Vám veľmi pekne!!!!!!!!!!!!
Nikdy v živote som nič nevyhrala okrem svojej rodiny.
Som veľmi rada a už som si aj pre vás pripravila nové recepty.
emilli
Gratulujem!
Prezradíte nám čo za fľaštička so smrtkou je na obrázku???
bembo
bol som na návšteve u syna,a on mi túto dobrotu pripravil.kým sa to pieklo sme otrávili červíčka,potom si dali Chillibrothers,a zapili pivkom.veruže mi urobil synčok radosť s takýmto pohostením.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia