Lečo so šampiňónmi

dr - fotkadr, 11. júla 2015
Lečo so šampiňónmi
Foto: dr

Mala som v chladničke šampiňóny, ktoré som kúpila preto, lebo boli pekné. Pôvodne som chcela robiť klasické lečo, ale rozhodla som sa spotrebovať šampiňóny, Zobraziť celý popisMala som v chladničke šampiňóny, ktoré som kúpila preto, lebo boli pekné. Pôvodne som chcela robiť klasické lečo, ale rozhodla som sa spotrebovať šampiňóny, tak som ich použila do leča namiesto klobásky. A vzniklo z toho výborné jedlo.

2
porcie
10 minút
príprava
25 minút
tepelná úprava

Suroviny

250 g
2 ks
1 ks
1 ks
2 strúčiky
1 PL
podľa chuti
podľa chuti
2 ks
podľa chuti
50 ml
1/2 ČL
1/4 ČL




Postup

  1. 1

    Pripravíme si potrebné suroviny.

    Lečo so šampiňónmi - obrázok 1
  2. 2

    V pánvici zohrejeme olej, pridáme nadrobno pokrájanú cibuľu, troška osolíme a prikrytú podusíme. Ďalej pridáme nadrobno nasekaný cesnak, rascu, papriku mletú štipľavú a sladkú a korenie, premiešame a pridáme pokrájanú papriku. Podlejeme troška vodou a dusíme 10 minút. Pridáme pokrájanú rajčinu a dusíme ešte ďalších 5 minút. Nakoniec pridáme pokrájané šampiňóny, osolíme a dusíme 8 minút.

  3. 3

    Na záver prilejeme rozšľahané vajíčka, prevaríme, odstavíme a pridáme nadrobno nasekanú pažítku. Prikryjeme a po 20 minútach podávame.

  4. 4

    Ako prílohu som zvolila uvarené nové zemiaky, ale stačí aj pečivo.

    Lečo so šampiňónmi - obrázok 4

Diskusia k receptu

izabella929
@dr , vyzerá veľmi zaujímavo a tie chute môžu byť skvelé..)neviem, neskúšala som lečo so žiadnymi hubami..najviac nám chutí s domácou klobáskou a vajcom..
1x dr
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@izabella929 , toto je moja premiéra leča s hríbami, nevedela som či to mám nazvať lečom, ale je to dobré aj bez klobásky nech sa to už volá ako chce. Klobáska čaká na klasické lečo v chladničke a bude, dočká sa :-).
evas13
Robievam tiež zo šampiónov alebo z hocijakých lesných hú, najčastejšie so suchohríbov. Je to dobrota a receptom sa ani neodlišujeme.
1x dr
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@ciernalabut , na dve papriky jedna väčšia paprika stačí, v tom recepte išlo hlavne o tie hríby, ja aj do klasického leča dávam na kilo papriky len asi tri - štyri rajčiny.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@havino , no vidíš ja som ani netušila, že tu už taký recept je. Mne sa páči to tvoje naaranžovanie, veľmi pekná fotografia prezentácie.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
Ďakujem Vám všetkým.
mariamka
mozem len potvrdit, ze je to vynikajuce, my sme mali s kuriatkami, dve papriky a jedna rajcina a tusim 7 vajec :) super!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia