Marinované bravčové stehno

miloss2 - fotkamiloss2, 10. júla 2015
Marinované bravčové stehno
Foto: miloss2

Recept na túto marinádu dostala manželka od kamarátky v práci.Mäso je veľmi chutné,u nás všetkým chutí.

6
porcií
30 minút
príprava
6 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg
Marináda:
5 ks
2 PL
2 PL
2 KL
2 strúčiky




Postup

  1. 1

    Bravčové stehno,najlepšie orech,narežeme na rezne a vyklepeme.

  2. 2

    Pripravíme si marinádu: Vajcia si rozšľaháme a pridáme ostatné suroviny.Premiešame.

  3. 3

    Do marinády vložíme pripravené rezne a dáme na noc do chladničky.Môže tam byť aj 48 hodín.

    Marinované bravčové stehno - obrázok 3
  4. 4

    Mäso prudko opekáme na troche oleja,asi 3 minúty z každej strany.Môžeme robiť aj na grile.Ako prílohu dávam ryžu,zemiaky,alebo len zeleninu.Dobrú chuť.

    Marinované bravčové stehno - obrázok 4

Diskusia k receptu

frezia68
A ešte výhodou toho receptu je to,že v marináde môže byť pár dní a postupne si odoberáš podľa potreby :-).
jozka2
Robim podobnu marinadu s pridanim skrobovej muky a troche sladkej smotany.Pred vyprazanim z lahka obalim v struhanke alebo len v muke.Tak ako pise frezia68,daju sa postupne podla potreby opekat.
babkamt
škoda, že som včera nebola na pc. Večer som nakladala na nedeľu karé. Bola by som spravila podľa teba. Marinády obmieňam podľa nálady.
evanaaa
Tiež si robím marinády "za behu", čo ma napadne a čo mám, tam dám, samozrejme, s uvážením, krájam väčšinou na rezančeky, ale aj na rezne, uzavriem do nádoby a mám na pár dní, prípadne na večeru, zíde sa to aj keď je človek preč a nie je čas na dlhé varenie.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia