Tvarohový pletený koláč s čokoládou fotorecept

tatranka - fotkatatranka, 30. mája 2015
Tvarohový pletený koláč s čokoládou (fotorecept)
Foto: tatranka

Minule som skúsila z emailu ktorý som dostala urobiť pletený koláč len s čokoládou vloženou do cesta.Koláč sa mi nevydaril.Čokoláda mi vytiekla.A tak som Zobraziť celý popisMinule som skúsila z emailu ktorý som dostala urobiť pletený koláč len s čokoládou vloženou do cesta.Koláč sa mi nevydaril.Čokoláda mi vytiekla.A tak som rozmýšľala,ako čokoládke prejsť cez rozum,aby sme si na nej pochutnali a nie aby sa spiekla na pekáči.Takto vznikol tento tvarohový koláč,s čokoládou. Koláč nám veľmi chutil.

30 minút
príprava
35 minút
na 190-180 °C

Suroviny

500 g
250 g
2 ks
4 PL
60 g
pol ČL
1 balíček
2 PL
2 PL
2 hrste
100 g (podľa uváženia)




Postup

  1. 1

    Maslo som vymiešala s práškovým a vanilkovým cukrom,žĺtkom citrónovou kôrou,škoricou.

    Tvarohový pletený koláč s čokoládou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pridala som tvaroh,hrozienka a kyslú smotanu.

    Tvarohový pletený koláč s čokoládou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Všetko som miešala vareškou.Mixér som pri tomto pečení nepotrebovala.

    Tvarohový pletený koláč s čokoládou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Nakoniec som do masy zamiešala preosiatu rožkovú strúhanku.

    Tvarohový pletený koláč s čokoládou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Získate takúto chutnú a aj dosť hustú,tvarohovú plnku,ktorá sa vám nebude roztekať.

    Tvarohový pletený koláč s čokoládou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Lístkové cesto som rozdelila na polovicu a takto ho vyváľala.Do prostriedku som uložila polovicu plnky.

    Tvarohový pletený koláč s čokoládou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na plnku som poukladala kúsky čokolády,ktoré som sa snažila vtlačiť do plnky. Ostrým nožom som smerom k plnke pokrájala šikmé pásy.Mne vyšlo 9ks. Zakrojila som aj cesto okrajové,aby plnka nevytekala.

    Tvarohový pletený koláč s čokoládou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Pásy na ceste som popreklada,raz z jednej a raz z druhej strany.Tu sú už obidva pletence. Potrela som ich dobre,rozšľahaným vajíčkom.No ospravedlňujem sa,to som zabudla odfotiť. Piekla som vo vyhriatej trúbe na 190 stupňov,15 minút.Potom som teplotu stiahla na 180 stupňov a ešte sa pieklo 20 minút.

    Tvarohový pletený koláč s čokoládou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Tu je už chutný výsledok.Krásne sa upiekla. Podotýkam,že mi nevytiekla ani kvapka čokoládky.Takže som ju predsa len mala tam,kde naozaj mala byť,a nie na plechu.

    Tvarohový pletený koláč s čokoládou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Je to takto naozaj veľmi chutný koláčik.

    Tvarohový pletený koláč s čokoládou (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

anina43
krásny a chutný závin si upiekla miá @tatranka , vždy sa poteším, keď vidim receptík od teba, už j v mojej KK a čoskoro túto dobrotu upečiem, krne foto, dik
zolik
takyto podobny zavin som uz robila s jablkovou plnkou. s tvarohovo-cokoladovou vyskusam. to prekladanie pasov cesta je velmi efektne. uz je v kk, kde si chvilu pocka. teraz letia ovocne kolace, plechace :-)
pusta1
ten je nádherný a chutný, môžem na ňom oči nechať a len naprázdno prehĺtať, Maruška moja :-)
*****
babav
Krasne sa ti vydaril a tie fotky ho este prikraslili. Plnka plna dobrot. Prilepsila by som si ju struhankou z piskot , ale aj tak nema chybu. 5*.
1x jerica
tatranka
Ďakujem za komentáriky.@babav myslela som na to,že by sa hodili piškótové omrviny,no sladký už bol dosť,tak som zvolila jednoduchú strúhanku.Nevadilo to.
Plniť sa dá tento tip koláčika naozaj hoci čím.Je to rýchlo urobené a myslím,že splní aj vaše očakávanie.Na ponúknutie tým prekladaním je celkom pekný a efektný.
1x jerica
havino
veľmi krásny je, pekná foto. Prečo to tak je? že vždy chcem to, čo nemám, mám v chladničke malinovo jahodovo jogurtovu tortu, makovú kysnutú bábovku, ale dala by som si kúsok z Tvojho :-) oči mi jedia :-)
mesiar50
Ukážkový a veľmi chutne vypadajúci koláč.
Gratulujem.
marika21
Veľmi pekne sfotený koláčik aj s popisom. Tvarohové, čokoládové mi chutí. Len siahnuť a ponúknuť sa z očami. KK5*
ancicka
paráda,no tvaroh s čokoládou,to musí byť výborné vyskúšam.kk
salinka
Veľmi lákavý koláč, to si odložím, bude sa hodiť. Ďakujem:-)
medovnicek
Martuška nádhera, tiež som ten koláč videla na FB, základ bol tuším kokosový a na tom čokoláda, ale keď ho budem skúšať, tak ho urobím podľa teba:)
tatranka
@medovn íček urob si ho takto.Je chutný šťavnatý a tá čokoláda,koláč obzvláštni.Sama som bola milo prekvapená dobrou chuťou.A páčilo sa mi,že čokoládu pohĺtil tvaroh a ani kvapôčka nevytiekla.
Ďakujem za komentáriky.
zolik
@tatranka
Dynasty = Denver Clan
v hlavnej ulohe s Joan Collins
1981-1989 viem ze sa vysielal aj v CSSR.
A myslela som to vazne ako poklonu ;-)
evanaaa
@zolik , mala si asi na mysli Lindu Evans, tá mala podobný účes, nie Colins -Alexis......
Martuška, chutný, krásny, ako všetko od teba, tuším som ti ho odobrila aj na FB......a tuším sa oň aj ja pokúsim.
zolik
@evanaaa presne! mala som na mysli ten elegantny styl z tohto serialu. A vlastne Collins ho urobila takym popularnym. kazdy cakal co bestia Alexis opät vyvedie. No ale odbocila som od receptu.
evanaaa
Martuška, nič si z toho nerob, ide o to, že sa účesom podobáš na jednu z hlavných postáv toho seriálu ( mimochodom, druhý úspešný po Dallase).
manya
dnes som vyskúšala, výborný a rýchlo hotový, ďakujem za recept;
tatranka
@manya vždy ma teší komentárik,ktorý hovorí o tom,že varecháč recept vyskúšal a sa mu páči , je s receptom spokojný.Áno recept je veľmi rýchly na spracovanie,ale aj chutný. Ďakujem.
dana53
Uz som ho piekla 3x dakujem za napad skutocne dobry a rychly mucnik
Tiez nenarocny na suroviny.
bembo
Dnes som sa rozhodol,že vyskúšam tento koláčik.Keď som už mal vymiešanú plnku,zistil som,že cesto ktoré som kúpil nie je lístkové,ale na Croisanty.Tak som ho naplnil,urobil také šatôčky,upiekol,a nechal vychladnúť.Musím povedať,že toto cesto mi chutilo viac ako lístkové.Veľká vďaka,a pochvala za tento recept.Tieto šatôčky sú vynikajúce,a nabudúce ich upečiem zas,z cesta na Croisanty.
redakcia
@Bembo (9.3.2019 18:13)

Fotografie sa zvyčajne nepodarí nahrať, ak sú priveľmi veľké. Mali by mať menej ako 2 MB a takisto by mali mať príponu jpg. Skúste fotky zmenšiť a potom nahrať, alebo nám ich pokojne pošlite na mail redakcia@varecha.sk
My ich radi zmenšíme a prípadne podľa Vášho želania aj zverejníme.
bembo
Poslal som do redakcie 2 fotky k môjmu komentáru,ktoré si prajem pripojiť,a tie komentáre od "pripájam fotky 18:07
"prosím vymazať.Ďakujem,a prajem pekný deň




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia