Zelný salát s majonézou a jogurtem

klukodvody - fotkaklukodvody, 28. mája 2015

Kdybych nedělal různé pokus a úpravy, tak by to mohl být salát Goleslaw, ale není. Jen upozorňuji ,že to může někomu připadat podobné. Bude Zobraziť celý popisKdybych nedělal různé pokus a úpravy, tak by to mohl být salát Goleslaw, ale není. Jen upozorňuji ,že to může někomu připadat podobné. Bude sice s fotkou ale ne celý fotopostup, prostě jsem nestíhal. Tak promiňte.

10
porcií
120 minút
príprava

Suroviny

1/2 hlávky
1/2 hlávky
1 ks väčšia
1 PL
1 PL
1 PL
125 ml
125 ml
125 ml
300 g
Zdobenie:




Postup

  1. 1

    Očištěné zelí nakrouháme najemno ,oloupanou cibuli nakrájíme na proužky, vše promícháme a osolíme. Všechno hezky promícháme - promasírujeme a necháme odstát. Mezitím si dáme uvařit krůtí maso jen do osolené vody. Dresink si připravíme tak, že olej, balzamikový ocet a med vyšleháme, přidáme sůl a pepř, opět vyšleháme a postupně vmícháme zakysanou smetanu ,jogurt a majonézu. Ochutnáme a dochutíme podle chuti octem, solí, pepřem a nebo trochou cukru.

    Zelný salát s majonézou a jogurtem - obrázok 1
  2. 2

    Já vím, že ten obrázek tam zrovna nepatří, ale jiný nemám jak jsem psal nestíhal jsem. Vše vmícháme do nakrouhaného zelí s cibulí, dobře promícháme a necháme v ledničce odležet .Uvařené krůtí maso obereme od kostí a hodně nadrobno nasekáme. Dáme jen na chvilku osmahnout na trošce oleje osolíme opepříme a kdo má chuť může přidat trochu chilli. No a nasypeme na salát ozdobíme a je to i jako hlavní jídlo. To na obrázcích jsem dělal na bufetový stůl.

    Zelný salát s majonézou a jogurtem - obrázok 2

Diskusia k receptu





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia