Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou fotorecept

pusta - fotkapusta, 24. mája 2015
Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept)
Foto: pusta

Jednoduchý a chutný recept inšpirovaný francúzskou kuchyňou, recept pridávam do zbierky rýchleho a chutného nedeľného varenia pre milovníkov týchto úžasných húb.

2
porcie
10 minút
príprava
15 minút
na 90 °C

Suroviny

300 g
100 g
200 g čerstvé
30 g čerstvé
200 ml
podľa potreby domáci
1 zväzok čerstvá posekaná
podľa chuti
podľa chuti čerstvo mleté
2 PL




Postup

  1. 1

    Očistenú šalotku som pokrájala na kolieska,...

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    ...kuracie prsia som pokrájala na kocky, dala som ich na rozpustené maslo s rozohriatym olivovým olejom, prudko orestovala, až získali jemnú kôrku na povrchu, ked bolo hotovo, osolila som ich, okorenila čerstvo mletým čiernym korením a...

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    ... vybrala na tanier, prikryla alobalom a vložila som ich zatiaľ do rúry vyhriatej na 120 stupňov C, aby zostali teplé, kým pripravím ostatné,...

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ...čerstvé kuriatka som rýchlo opláchla pod prúdom studenej vody, aby sa vyplavili nečistoty, to sú jediné huby, ktoré umývam, nechala som ich dobre odkvapkať z vody na cedníku,...

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ...do výpeku po opekaní kuracích pŕs som pridala ešte 1 PL čerstvého masla a ked sa rozpustilo, opražila som na tomto výpeku šalotku,...

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ...pridala som pripravené kuriatka, opiekla som ich, kým nestratili všetku tekutinu,...

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    ...podliala horúcim domácim kuracím vývarom, okorenila čerstvo mletým čiernym korením len jemne, to stačí, lebo kuriatka majú výrazne korenistú chuť prikryté pokrievkou na strednom plameni som ich dusila do mäkka asi 15 minút,...

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ...vydusila som ich až na tuk,...

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    ...znovu som podliala trochou horúceho kuracieho vývaru, za stáleho miešania som odškrabávala chutný výpek, ktorý som nechala úplne rozpustiť, nesolila som, vývar je slaný dosť...

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    ...priliala som sladkú smotanu, premiešala,...

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    ...nechala spolu len krátko prevrieť a omáčka bola hotová.

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Na tanier som navŕšila kocky opečených kuracích pŕs, podliala výbornou maslovo - smotanovou omáčkou z čerstvých kuriatok, ktorú som hojne posypala čerstvou pažítkou. ako prílohu som podávala zemiakovú kašu.

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Ide o veľmi chutné, rýchle jedlo s vynikajúcou omáčkou z čerstvých kuriatok, veľmi cenenou labužníckou surovinou práve vo Francii a inde vo svetovej kuchyni, práve beží sezona týchto delikatessných korenistých húb, s mäskom z kuracích prsíčok a jemnou maslovo - smotanovou omáčkou tvoria skvelý chuťový zážitok, prajem Dobrú chuť všetkým milovníkom týchto úžasných húb.

    Kuracie prsia v smotanovej omáčke s kuriatkami a pažítkou (fotorecept) - obrázok 13

Diskusia k receptu

redakcia
Upozornenie: Vzhľadom na to, že pod receptami tejto autorky vznikajú dlhodobo hádky, urážky, osobné spory, budú všetky komentáre, ktoré nesúvisia s receptom, bez upozornenia odstránené.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
Pekný recept :-).
sracz
Každé mäso pripravované v kombinácii s hubami, hlavne čerstvými, povyšuje výsledný efekt do vyšších sfér a dimenzií! Aj tento Tvoj variant, @pusta milá, rozhodne ulahodí jazyku každého gurmána!
pusta1
@amelie , veľmi si vážim názor znalca francúzkej kuchyne :-)
dakujem za peknú pochvalu a za 5*
ubka
Páči sa mi recept, ako vždy precízne pripravený,popísaný
baka123
dobrý recept, dala by som si a asi to dnes spravím...Pekne spracované, dávam 5 hviezdičiek
klukodvody
No klasicky perfektně popsaný recept a s liškami to musí být lahoda .
K.k. ***** .
Jen a to není kritika ,jen si to neumím představit s kaší ,ale to třeba jen já, víš tady používá se používají trochu jiné přílohy .Ale tím nechci říct ,že to není dobré .Kaši tady dáváme spíš k pevnějším jídlům ,ale to je o zvyku ,ale s rýží nebo bulgurem se to bude u nás vařit hodně brzy .
pusta1
@klukodvody , ale však máš pravdu. - )
dôvody som mala dva, s kašou nám chutí tá šťava, to po prvé a po druhé, nemala som tmavý tanier a na bielom by mi ryža alebo iná biela príloha pri svetlej smotanovej omáčke nevynikla pekne.
som rada, že tebe sa tiež páči tento recept a budeš ho aj variť :-)
súhlasím, že kuriatka sú úžasné huby :-)
dakujem za krásnu pochvalu, za uloženie do kk a za 5*
jozka2
Jedlo je vyborne,ale ja si ho dam so zem.nockami.Viem si predstavit chut tejto omacky s kur.maskom.
silvi
mne sa tento recept naozaj paci a nevidim ziadny dovod na teba pusta utocit. si sikovna kucharka
pusta1
@altyn , sú aj iné recepty, ak máte s týmto receptom problém alebo so mnou, môžete sa realizovať inde a uspokojiť si tak svoje požiadavky a nároky, vrelo odporúčam :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia