Maslové lievance

jonas - bez fotkyjonas, 15. mája 2015
Maslové lievance
Foto: jonas

Rád pečiem sladké veci. Pripravil som si maslové lievance. Na tento spôsob môžete urobiť aj palacinky. Postup nie je ťažký ...

6
porcií
10 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

150 g
1 bal
štipka
štipka
1/3 l
200 ml
2 ks
31 g
štipka




Postup

  1. 1

    Múku, vanilkový cukor, cukor , štipku soli zmiešame. pridáme mlieko a vymiešame cesto do ktorého pridáme dve vajcia.

  2. 2

    Pridáme roztopené maslo . Pozor, musí byť horúce ! Ak nie nestane sa reakcia so studeným cestom. To znamená, že maslo sa v ceste nerozloží na malé kúsky ktoré robia lievance jemnejšími. A aj preto nemusíme používať olej na panvicu.

  3. 3

    Dúfam že budú chutiť, zdobíme s mätou, dochucujeme džemom, grankom (kakaom) alebo čím len chcete ...

    Maslové lievance - obrázok 3

Diskusia k receptu

mariamka
vyzeraju fakt jemnucko, chutne,, a hned sa pecu? asi hej, aby maslo nestuhlo, zaujimavy postup, vitaj :)
dandika1
@jonas lievance urcite chutne , zaujali uz su KK,(( otazka SMOTANA IDE DO CESTA??? Foto pekne 5***** Daj Odpoved pekny vecer:-)))
evanaaa
No, vypadajú dobre.... musíme si počkať na @jonas -a, a až potom ich spraviť, lebo nevieme, kde má ísť tá šľahačková smotana - do cesta,a lebo vyšľahať na vrch lievancov? Zatiaľ si ich ale ukladám.......
martab
Fakt vyzeraju super. Aj ja som zvedava kam ta slahackova smotana?
garanco
... vyzerajú tak chutne, že by som sa aj tak neskoro večer do nich hneď zahryzla...
martab
Lievanceky som urobila - su vyborne - smotanu som nepouzila nikde...
jonas1
To som ja - šlahačka má ísť do cesta. Ale môžete z nej vymixovať domácu šlahačku. Ospravedľňujem sa za zmetok a neskorú odpoveď .
martab
Do cesta dat tu smotanu vyslahanu, alebo len tak?




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia