Hliva ustricová s kokosovým mliekom fotorecept

dr - fotkadr, 13. mája 2015
Hliva ustricová s kokosovým mliekom (fotorecept)
Foto: dr
6
porcií
30 minút
príprava
45 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg
1 ks
3 strúčiky
1/4 ČL
1 ČL
1 ČL
1 ČL
1/4 ČL
2 PL
1 PL
 horúca
1 ČL tmavá
10 listov mrazený
1 lístok
125 ml




Postup

  1. 1

    Na olivovom oleji opražíme posolenú červenú cibuľu nakrájanú nadrobno.

    Hliva ustricová s kokosovým mliekom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pridáme mletú červenú papriku, kurkumu, rascu, ľanové semienka.

    Hliva ustricová s kokosovým mliekom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Premiešame, pridáme nakrájanú hlivu ustricovú, bobkový list, sójovú omáčku, osolíme, podlejeme horúcou vodou (cca 1 dcl), nie veľa, pretože hliva ešte pustí vodu, znova premiešame.

    Hliva ustricová s kokosovým mliekom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Prikryjeme pokrievkou a dusíme 30 minút.

    Hliva ustricová s kokosovým mliekom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Po 30-tich minútach odokryjeme a necháme vydusiť vodu. Potom pridáme kokosové mlieko a nasekany medvedí cesnak a necháme prejsť chvíľu varom.

    Hliva ustricová s kokosovým mliekom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Nakoniec prelisujeme čerstvý cesnak a pridáme maslo na zjemnenie. Premiešame, vypneme plyn, prikryjeme a necháme odstát 20 minút pokiaľ podávame. Prílohou môžu byť varené zemiaky s maslom.

    Hliva ustricová s kokosovým mliekom (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

mariamka
ten kokosovy ma tam desi :) da sa to nejak nahradit? inak vyzera to vyborne, huby na akykolvek sposob, hliva je u nas vitana, ale ze kilo? to je pre regiment :)
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@mariamka , si ma pobavila :-D, ale hliva sa zdusí a je to tak 6 porcií ako som napísala k receptu. To kokosové mlieko sa dá nahradiť smotanou, ale chuť kokosového mlieka je paráda, tiež som si to nevedela predstaviť kým som nevyskúšala.
caterina
tiez si neviem predstavit tu chut, ale v kombinacii so sojovou omackou moze byt chut kokosoveho mlieka velmi dobra. Kazdopadne vyskusam ;)
zuzkacho
Ja myslím že práve to kokosové mlieko tomu dá tú správnu chuť, pretože polievka z červenej šošovice bez kokos.mlieka je tiež úplne iná, ma to veľmi zaujalo...naozaj paráda.
janara
kokosové mlieko ti chýba v rozpise surovín , inak pekný receptík

havino
že kokosové mlieko, ale nebránim sa, paprikáš z hlivy bežne varím, no raz asi skúsim aj s kokosovým
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@janara , ďakujem za upozornenie, už je to opravené :-)
kukulienka71
hliva na trochu exotický spôsob, páči sa mi. Dávaš nápadité recepty, rada ochutnám.
tassiedevil
hríby mám rád, môže byť.... zaujímavá kombinácia, ja si k tomu spravím nokedlíky...:)*****
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@tassiedevil , mne by sa k tomu hodila aj ryža alebo cestoviny. Ak rozumiem a nokedlíky sú halušky tak aj tie sa hodia :-). A ďakujem :-).
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@havino , aj ja robím paprikáš z hlivy, s haluškami, ale aj rada experimentujem a väčšinou sa zadarí.
mijaita
Kokosove mleko me nedesi ale zda se mi to trosku chutove nesourode ale zkusim v malem mnozstvi. Hliva v dosahu.
jabath
Vynikajúci recept! Síce som nemala medvedí cesnak- iba sušený, ale výsledok je fakt výborný! Ďakujem za inšpiráciu a idem poobsmŕdať ďalšie Tvoje recepty ;)
1x dr
fazia
Fantastické, mňam. 😋 Práve vychutnávame. 🥰
1x dr
mijaita
Milá @dr na me vyskocil tenhle tvuj rc a netusila jsem, ze jsem onehda na nej uz reagovala. Dneska se na tu moji reakci divam uplne jinak, po letitych zkusenostech. Hlíva, stejne jako i zampiony s kokosovym mlikem, fantasticka chut. A uz vim, co se mi nelibilo - chybel tomu ten indicky, nebo thajsky štych. No a s BRAMBORAMA??? To ne, to opravdu NE!! Jedine s ryží!! A ze je to delikatesa, klidne dojdu i podpis overit :-) A zase brzo uvarim. Pokud vam doma tak chutna, tak to je jina vec. Tohle dodavam jen jako muj pohled na vec, jak to cictim ja, nehanim!!
1x dr




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia