Hippie Toast

leerdammer - fotkaleerdammer, 11. mája 2015

Komerčný recept<br /> Toast v štýle detí kvetov: Plný farieb, priateľstva, mieru a slobody. Z lásky k zvieratám celý vegetariánsky. MAKE TOAST, NOT WAR!

Suroviny

2 plátky
2 plátky
1 hrsť
2 strúčiky
 nakrájaná na plátky
 nakrájaná na plátky
 nakrájaný na plátky
 nakrájané na plátky (ideálne portobello)
 a iné jedlé kvety
 na ozdobenie




Postup

  1. 1

    Koriandrové pesto – hrsť koriandra nasekáme nadrobno, v mažiari alebo mixéri zmiešame s pretlačeným cesnakom, soľou, korením a olejom (cca 1 - 2 PL, aby malo pesto roztierateľnú konzistenciu). Zvyšné pesto môžete skladovať v chladničke, vydrží niekoľko dní.

  2. 2

    2 ks tmavého celozrnného chleba opečieme z oboch strán a jednu stranu potrieme pestom. Na panvici si ogrilujeme plátky zeleniny na troške olivového oleja (cuketa, baklažán, paprika, šampiňóny).

  3. 3

    Osolíme, okoreníme a zakryjeme plátkami Special Toast. Zeleninu zapečieme v rúre, než sa syr roztaví, a potom položíme na toast.

  4. 4

    Ozdobíme rukolou a jedlými kvetinami a priložíme druhým plátkom toastu.

Diskusia k receptu

katka78
Haha, tento recept som akosi nepostrehla, ani neobľubujem Leerdammer, zato ma pobavil slogan MAKE TOAST, NOT WAR! Zdravím mkt team :-)
mariamka
toto je aka kampan? nezmylili ste si server? ale asi to bude niekto z cudziny /vid "ľadnička/
evanaaa
Čo je zlé na Leerdammeri? Ja ho mám rada, kupujem si ho, chutí mi.....je pravda, že toto je tu asi reklama a nie snaha niekoho stať sa Varecháčom, ale je na každom, ako to bude vnímať. Ak by to sem dal niekto známy odtiaľto, iste by bolo aj dosť pochvaľných komentov......
micanela
ten syr milujem - ale prepacte, recept ma neoslovil... zbytocne vela kadecoho az chut syra zanikne
janger
Ja mam Leerdammer velmi rada...Najradsej len tak, s maslovym chlebikom a paradajkou...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia