Žáby a žabky fotorecept

iva2111 - fotkaiva2111, 25. apríla 2015
Žáby a žabky (fotorecept)
Foto: iva2111

Miluju hrátky s kynutým těstem. Jeho poddajnost, tvárnost…a když se přidá i nápad, může vzniknout pečivo, které přitáhne oči dospělým i dětem.
Žabky nejsou Zobraziť celý popis
Miluju hrátky s kynutým těstem. Jeho poddajnost, tvárnost…a když se přidá i nápad, může vzniknout pečivo, které přitáhne oči dospělým i dětem.
Žabky nejsou nápad můj, viděla jsem je na stránkách tortelina.blogspot.de
Těsto mám vlastní, přidala jsem do něj na ochucení (a jako připomínku zelené žabí barvy) medvědí česnek. Mimo jeho sezónu by místo něj byly vhodné mladé kopřivy nebo sekané špenátové listy. Zdroj:Pekárnománie

8
porcií
120 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

220 g
50 g
1 ČL
2 ČL rovné (necelé)
420 - 430 g
10 g čerstvé
1 hrst listov (alebo špenát, žihľava




Postup

  1. 1

    Z vody, cukru, droždí a trochu mouky zaděláme kvásek, necháme ho 20-30 minut vykynout.
    Přidáme zbytek surovin a vymísíme těsto, listy česneku přidáme až ke konci hnětení. Po vykynutí těsta (asi hodina) ho propracujeme a rozdělíme na 8 dílů = 8 budoucích žabek. Z každého kousku uždíbneme ještě dva malé na oči.

    Žáby a žabky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Z každého kousku těsta tedy odkrojíme dva malé, na oči – ty v rukou zakulatíme- Z velkého kousku uválíme pramen, obtočíme ho kolem půlky párku....

    Žáby a žabky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    .... a na obou stranách smáčkneme do špiček – koutky žabí hubičky.

    Žáby a žabky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Uložíme na plech, přiložíme očka ....

    Žáby a žabky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ....a všechny žáby tak necháme nakynout. Před pečením ještě jehlou párky několikrát propíchneme, aby v troubě nepraskly. Pečeme ve vyhřáté troubě (180° C/asi 20 minut), před pečením potřeme.

    Žáby a žabky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Potírala jsem vodou, proto jsou žabky hodně světlé, lépe by bylo potírat směsí vejce s vodou.

    Žáby a žabky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Hotovým žábám můžeme před podáváním kečupem nebo hořčicí namalovat očka a třeba i "hubiny".

    Žáby a žabky (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Zelené bylinky se ve světlém těstě dobře vyjímají.

    Žáby a žabky (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

amilka2
Ja by som zelenu časť asi rozmixovala, prípadne by som tam pridala pár špenátových listov, aby bolo celé cesto zelené..keď vyskúšam, tak pridám foto..mile je to.
iva2111
Děkuju :-)
@amilka2 , zkus, budu ráda za zprávu. Mně v těstě stačil už jen ten náznak zelené, i bez ní to vždycky budou žabky ;-)
honestka
@iva2111 : ozaj mile na pohlad.
K chuti mam ?:
ten parok nie je vysuseny ked je iba z polovicky a pecie sa zaroven
s cestom? dakujem.

Inac tvoje rady okolo kysnuteho cesta sa tu pridavaju k par dalsim vybornym varechcakam k neocenitelnym radam ako sa cesta nebat a vypekat ako profik!
iva2111
@honestka , ne, párek vysušený nebyl. Žabky byly dobré jak čerstvé, tak na druhý den, kdy jsme je malinko před jídlem ohřáli.
U párků při koupi samozřejmě sledujeme podíl masa, aby byl co největší :)
iva2111
Děkuju všem, kteří psali, že se jim žabky líbí. Člověk jí opravdu hodně i očima, tak se snažím dělat pečivo pokaždé trochu jinak :)
medovnicek
Ivka tento recept som obdivovala už na tvojich stránkach, už ho mám odložený, keď bude mať vnúčik oslavu, tak mu ich určite napečiem:)
mata3636
veľmi, veľmi sa ospravedlňujem, že som neodpísala na TS. ale chodím sem už málo a zabúdam si skontrolovať, či nemám novú správu. TS teraz nefungujú, preto píšem pod tvoj recept. na toprecepty chodím, ale veľmi nepíšem




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia