Černicovo-citrónové friands fotorecept

aleana - fotkaaleana, 20. apríla 2015
Černicovo-citrónové friands (fotorecept)
Foto: aleana

Friand - je biele čajové pečivo, pôvodom z Francúzska. Veľmi obľúbený je v Austrálii a Novom Zélande. Základom sú mleté mandle, cukor, múka, vaječné Zobraziť celý popisFriand - je biele čajové pečivo, pôvodom z Francúzska. Veľmi obľúbený je v Austrálii a Novom Zélande. Základom sú mleté mandle, cukor, múka, vaječné bielky a maslo. Recept je jednoduchý. (zdroj - www.mimibazar.sk a web)

8
porcií
20-25 minút
na 190 °C

Suroviny

85 g
3 ks
100-120 g
40 g
100 g
z 1 citróna
podľa chuti  (najlepšie drobné bobuľové)




Postup

  1. 1

    Najprv si rozpustíme maslo na miernom plameni a necháme postáť. Potom si zmiešame suché ingrediencie - múku, práškový cukor, mleté mandle a citrónovú kôru.

    Černicovo-citrónové friands (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Bielky si trochu rozšľaháme, aby nám vznikli bublinky (nie na sneh).

    Černicovo-citrónové friands (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Rozšľahané bielky vlejeme do misy k suchej zmesi.

    Černicovo-citrónové friands (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Dôkladne zamiešame, aby sa všetko spojilo.

    Černicovo-citrónové friands (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Nakoniec prilejeme maslo a opäť dôkladne premiešame.

    Černicovo-citrónové friands (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Friands sa pečú v špeciálnej forme s oválnymi otvormi. Keď ju nemáme, môžeme použiť aj formu na muffiny. Plníme asi do dvoch tretín do výšky. Pokladieme ľubovoľným ovocím podľa chuti, prípadne kúskami čokolády. Ja som dala mrazené černice.

    Černicovo-citrónové friands (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pečieme 20-25 minút v rúre vyhriatej na 190´C, do zlatohneda. Po upečení necháme chvíľu vo forme, potom vyberieme na mriežku a necháme vychladnúť.

    Černicovo-citrónové friands (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

jarunka
To moze byt dobre. Vyskusam, recept si ukladam. Paci sa mi to.
aleana
@denyany aj chutí to dobre, verím, že bude aj tebe, aspoň tak dobre ako vyzerá :-)
aleana
Ďakujem za nahliadnutie i za milé komentáre ☺
aleana
potom napíš @marika ako sa ti podarili aj ako chutili...s jahodami som ešte neskúšala.
dzamila
recept sa mi vobec nepacil, ale nemala som doma dokopy nic, tak som sa rozhodla vyskusat.. namiesto cernic isli ribezle a namiesto citronovej kory vanilka. ked moj rocny syn ked ochutnal, tlieskal od radosti a muz povedal, ze su to jedny z najlepsich mafinov, ktore som kedy spravila :) dakujem za recept!
aleana
@Dzamila (1.8.2016 1ˇˇdakujem že si vyskúšala a dala vedieť že chutilo, pozitívna odozva vždy poteší :-)
henetka
Veľmi chutné koláčiky, ďakujeme za výborný recept👍
henetka
Ďakujeme veľmi pekne za recept🙂👍
Koláčiky chutia úžasne, robili sme so zaváranými čučoriedkami, úžasne čosi.
Veľmi rýchly a delikátny dezert.Chválim👍👍👍




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia