Šľahačková hrnčeková bábovka fotorecept

sladkakatka - fotkasladkakatka, 5. apríla 2015

Bábovka je jednoduchá, hrnčeková, použila som recept čo som našla tu na Vareche, Margaretka28 ďakujem za recept na Muffiny :-) Trošku som si ho Zobraziť celý popisBábovka je jednoduchá, hrnčeková, použila som recept čo som našla tu na Vareche, Margaretka28 ďakujem za recept na Muffiny :-) Trošku som si ho upravila a pridala niečo ;- ) Vyskúšajte, uvidíte. Piekla som na raňajky na Veľkonočnú nedeľu deň vopred ;-)

16
porcií
5 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny

1 ks
2 hrnčekov
1 hrnček
2 ks
1 ks
1 hrnček
1/2 hrnčekov
2 PL
2 ks
 na posypanie




Postup

  1. 1

    Najprv si vyšľaháme šľahačku , je to jediný úkon, ktorý sa musí vyšľahať :-)

    Šľahačková hrnčeková bábovka (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Potom všetky sypké suroviny dáme do misy , metličkou premiešame a pridáme všetky tekuté suroviny.

    Šľahačková hrnčeková bábovka (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Všetko dobre premiešame, asi 1 minútu. Cesto musí byť hladké a bez hrudiek.

    Šľahačková hrnčeková bábovka (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Postupne pridávame vyšľahanú sľahačku.

    Šľahačková hrnčeková bábovka (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Jemne premiešame všetko do hladkej hmoty. Možno sa vám bude zdať cesto riedke, ale je tam Zlatý Klas, ktorý pri pečení zhustne ;-)

    Šľahačková hrnčeková bábovka (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Cesto vylejeme do formy na bábovku. Ja som použila silikónovú- netreba vymasťovať ;-)

    Šľahačková hrnčeková bábovka (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Dáme do vyhriatej rúry upiecť na 180°C asi na 1/2 hodinu, potom teplotu znížime a dopečieme pri 15O °C. Pri konci pečenia skontrolujeme vpichnutím špajdle, či už je hotová .

  8. 8

    Po upečení som nechala bábovku vo forme vychladnúť cez noc. Ráno som ju vybrala a poprášila práškovým cukrom.

    Šľahačková hrnčeková bábovka (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Na veľkonočnom stole nesmie chýbať bábovka, či už taká alebo onaká :-) Prajem vám krásne Veľkonočné sviatky ;-)

    Šľahačková hrnčeková bábovka (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

elysa
pekávam bábovku do ktorej ide šľahačka, ale tekutá, je výborná, skúsim aj túto...
elixir
Podobnú šľahačkovú bábovku som už piekla, aj celkovo koláč so smotanou, je to velikánsky rozdiel, koláče sú potom "krémové". Uložím si a skúsim i túto Tvoju niekedy.
olinecka
@sladkakatka ,Tvoja babovka je krásna určite aj všetkym chutila.Ja som piekla bábovku do ,ktorej som pridala nastrúhané jablká.Krásny dník.
sladkakatka
@olinecka ďakujem, u nás sa je s údeným mäskom, samozrejme domácim ;-) Ešte ostalo kúsok aj pre šibačov ;-) Pekný dník ;-)
mesiar50
Bábovku som ešte nikdy neskúšal spraviť.Ty ju máš velmi peknú a chutovo musí byť určite výborná.Šikulka si.
elysa
@sladkakatka bábovka vydarená, chutná, musela som aj "ofarbiť" polovicu kakaom, tak ju majú Tí moji najradšej....pekávam v strede týždňa jednoduché koláče, alebo bábovky na raňajky, teraz prišla na rad táto Tvoja:)
sladkakatka
@elysa super, som rada :-) aj dlho vydrží ;-) je taký vláčna aj na druhý deň. Naše deti mali aj v utorok (po Veľkej noci) na raňajky a bola ako čerstvo upečená ;-)