Avokádový puding fotorecept

ajuska155 - fotkaajuska155, 28. marca 2015
Avokádový puding (fotorecept)
Foto: ajuska155

Avokádo je pre mna jedna z top potravín. Dá sa využiť na milión spôsobov a tento jednoduchý, zdravý a chutný dezert si zamilujete.

1
porcia
10 minút
príprava

Suroviny

1 ks
2 PL
1 PL
1-2 PL
1 čl
2 PL




Postup

  1. 1

    Avokádo, med, kakao a škoricu si dáme do mixéra.

    Avokádový puding (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Prilejeme mandľové alebo akékoľvek iné mlieko može byť aj kravské, sójové.

    Avokádový puding (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Všetko jednoducho už len zmixujeme. Vznikne nám redší puding. Podľa chuti si môžte ešte dosladiť.

    Avokádový puding (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do zmixovaného pudingu primiešame chia semienka. Je potrebné ich dobre premiešať najlepšie vidličkou, aby sa nám po nabobtnaní nerobili zhluky. Puding ľubovolne dochutíme ovocím napríklad ja som primiešala granátové jablko, ale chutné su aj maliny, jahody. Dáme na pár hodín do chladničky a už len degustujeme.

    Avokádový puding (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

kukulienka71
@ajuska155 , robila som prvýkrát avokádo na sladko, veľmi zvláštna chuť, spočiatku mi vadila tá typická vôňa avokáda taká trávnatá:-) pridala som ešte trocha medu a už to bolo fajn. Granátové jablko dodá kyselkavosť, nielen krásu. Nabudúce skúsim pridať mleté oriešky, možno to bude chutiť ako nutella(ak privriem obe oči:-))) Ďakujem za tento recept, úplne mi uspokojil túžbu po sladkosti a dostala som do seba kopu antioxidantov a inej výživy.


zuzkacho
Kukulienka boze tie vase krasne fotky su neskutocneeee; pri vsetkej ucte krajsie ako original...dnes tazky den, dala by som si hned♡
kukulienka71
@zuzkacho , si milá, vďaka:-)
aj ja som mala náročné dopoludnie a ten dezert som ráno len zmixovala a jedla po návrate domov, keď semienka chia už napučali, veľmi dobre padol, odporúčam!
alexdidi
Robila som si tento puding už niekoľkokrát/dnes opäť/ a pre mňa je vynikajúci. Ďakujem za recept.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia