Rýchly koláč s horalkovou plnkou

olinecka - fotkaolinecka, 15. marca 2015
Rýchly koláč s horalkovou plnkou
Foto: olinecka

Koláč je rýchlo pripravený, zvládne ho aj začiatočník a je vyborný!!!!

30 minút
príprava
120-25 minút
na 190 °C

Suroviny

Cesto:
2 hrnčeky (3 dcl)
1 hrnček
1/2 hrnčeka
2 ks
1 bal.
1 bal.
2 PL
Plnka:
1 ks deň vopred uvarené
250 g (alebo Hera)
2 PL
3-4 ks (alebo Tatranky)
 na vymastenie plechu
 na vysypanie plechu




Postup

  1. 1

    Salko deň pred pečenim 2 hodiny varíme vo vode. Potom ho vyberieme a necháme vychladnúť.

  2. 2

    Do misy si dáme múku, cukor, olej, vanilku, vajcia a dobré premiešame, aby sa všetko spojilo. Pridáme kakao a nakoniec prášok do pečiva. Cesto dobré premiešame a vylejeme na plech 31x40cm, ktorý sme vymastili a vysypali múkou. Pečieme v predhriatej rúre na 190 stupňov 25-30 minút.

  3. 3

    Pripravíme plnku maslo vymiešame do penista pridáme nutelu, salko a nakoniec postrúhane horalky, mixérom dobré premiešame a natrieme rovnomerne na upečený korpus. Dáme stuhnuť a krájame podľa seba. Prajem dobrú chuť!!!

Diskusia k receptu

motyka
Myslím si to isté, čo izabela929. Ešte by som "pofrkala" horkou čokoládou a nebičko v papuľke.
marienka44
Skoda kazit horalky, ktore patria medzi moje najoblubenejsie napolitanky. :-)
Tolko sladkeho a kalorickeho si malo kto moze dovolit kvoli líniii.
spetkasoli
@olinecka , toto je krasny receptik, dakujem a posielam 5*. Ukladam a uz sa tesim, ze ho upeciem hned ako sa zbavim chripky, ktora ma uz trapi dost dlho a akosi sa jej odomna nechce potvorke. Maj sa pekne a tesim sa na dalsie dobroty od teba:)
evanaaa
Tá plnkja sa mi celkom páči a obzvláštni ten koláč, len by som musela zameniť tie napolitánky za iné (dia) a vymyslieť niečo so Salkom.....ale aj tak si ukladám do KK.
olinecka
@spetkasoli ,prajem skoré uzdravenie mňa ,držala chrípka 6 tyždňov.Budem držať prsty ,koláčik nech sa podarí a poteší.Je výborný,príjemný večer!!!!!
olinecka
@evanaaa je mi ľuto ,že takúto dobrotu musíš odopierať.Ale skús niečo vymyslieť ,aby sa podobal môjmu .Potom napíš!!!!Pozdravujem!!!!!
spetkasoli
@olinecka srdecne diky, uz je to trosku lepsie, no docela si ma postrasila, ze 6 tyzdnov, mna to drzi od minuleho tyzdna. Na tvoj kolacik sa velmi tesim, potom dam vediet. Pekny vecer
orchidea
Ten koláčik na obrázku je k receptu? A to biele navrchu je čo? Recept je ináč zaujímavý, ukladám si ho do KK
olinecka
@orchidea ,pozdravujem neviem kde vidíš biele na vrchu je to rozotreta plnka nič biele tam nie je.Možno foto alebo neviem,čo je biele,pekný deň!!!!
79bobek
A mlieko tam nejde?dala som 2dcl.akesi suche to bolo.neco s toho bude




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia