Smoothies-mánia

danda3 - fotkadanda3, 14. marca 2015
Smoothies-mánia
Foto: danda3

No tak to postihlo aj mňa, začalo sa to kúpou mixéra na smoothie, študovaním receptov na nete, až po moje prvé smoothie.♥

15 minút
príprava

Suroviny





Postup

  1. 1

    ANANÁSOVÉ - 1/2 zo štvrtiny ananásu, 1/2 jablka, 2 figy namočené cez noc, šťava z 1/2 citróna, 1 KL chia, medovka
    ČUČORIEDKOVO-JAHODOVÉ - hrsť čučoriedok, 5 ks jahôd, šťava z 1/2 citróna, 1 KL chia, 4 ks datle namočených cez noc

  2. 2

    CVIKĽOVO-MRKVOVÉ - 1/2 malej cvikle, 1 mrkva, 1 jablko, šťava z 1/2 citróna, 2 KL medu

  3. 3

    Recepty z netu berte ako inšpiráciu, riaďte sa svojou vlastnou chuťou, hlavne počúvajte svoje telo, sezónnosťou zeleniny a ovocia, namiešajte si svoje vlastné chutné smothie. ♥ Chia semienka a sušené ovocie namáčam, môže byť aj na noc, ale stačí určite aj menej.

  4. 4

    1.) - 1 stonka zeleru, 1/2 uhorky, 2 dl acidka, pár kvapiek oleja, 1 KL citrónovej šťavy, petržlenová vňať
    2.) - 2 dl šťavy z mrkvy, 1 dl šťavy z uhorky, 1 KLmedu, 1 KL citrónovej šťavy
    3.) - 1,5 dl šťavy z cvikle, 3 mladé kelové listy, 1,5 dl acidka, pár kvapiek oleja, 1 KL medu
    4.) - 1 dl šťavy z jablka, 7 guličiek hrozna, 3 lístky medovky, 1 KL medu, 1 dl pomarančovej šťavy, štipka škorice

  5. 5

    5.) - 1/2 šálky ríbezlí, 1/2 šálky malín, 1/2 šálky jahôd, šťava z 1/2 limetky, medovky, 1 KL medu, 2 dl jablkovej šťavy
    6.) - 1 biely jogurt, 1/2 šálky jahôd, 2 PL tvarohu, 1/2 šálky malín (ríbezlí), 2 datla, 1 dl pomarančovej šťavy
    7.) - 1/2 šálky čučoriedok, 2 šálky jahôd, 2 KL medu, 1 šálka jogurtového mlieka, 2 KL chia

  6. 6

    8.) - 1 šálka malín, 2 dl acidka, 1 PL tvarohu, 2 KL medu, mäta
    9.) - 1 banán, 1/2 jablka, 1/2 šálky lesných plodiv, 3 PL bieleho jogurtu, 2 dl jogurtového nápoja, 1 datla
    10.) - 2 dl mandľového mlieka, polovica banánu, 1 PL horkej čokolády
    11.) - 1/2 ananásu, šťava z 2 pomarančov, šťava z 1 grepu, mäta, zázvor veľkosti palca
    12.) - 2 šálky jahôd, 1 PL carobu, 1 šálka mandľovéhomlieka, štipka vanilka
    13.) - 1 avokádo, šťava z 1 citróna, 1 uhorka, šťava z 1 grepu, mäta

  7. 7

    14.) - 2 šálky sliviek, šťava z citróna, zelené listy (podľa seba), 1 PL goji
    15.) - 2 jablká, hrsť žihľavy, hrsť púpavových listov, hrsľ petržlenovej vňate, 1 šálka púpavy, sedmikrásky a ďateliny
    16.) - 3 broskyne, 1 banán, 1 zväzok mangoldu, 1 zväzok petržlenovej vňate, hrsť goji, pár kvetov sedmikrásky, šálka vody
    17.) - 2 jablká, 2 hrušky, šťava z pomaranča, 1/2 KL škoricve, 1/4 KL muškátového orecha

  8. 8

    18.) - 1 šálka hrozna, 1 hruška, 1 pomaranč, 1 malý banán, 2 šálky špenátu, 1 šálka ananásu
    19.) - 1 hruška, 1 jablko, 1 malá šalátová uhorka, 2 stonky rapíkatého zeleru, zväzok koriandru
    20.) - 2 grepy, 3 pomaranče, 5 jahôd, hrsť goji, 1 PL chia
    21.) - 2 zrelé kiwi, 1/2 KL zázvoru, 6 datlí
    22.) - 1 šálka mandľového mlieka, 2 banány, 9 datlí, 1 KL carobu

  9. 9

    23.) - 1 šálka ananásu, 1 mrkva, šťava z 1 pomaranča
    24.) - šťava z 2 mandariniek, šťava z 2 pomarančov, 4 mrkvy, šťavy z 1 citróna, malý kúsok zázvoru

  10. 10

    NA ZNÍŽENIE CHOLESTEROLU - 2 kiwi, 1 šálka špenátu, 4 listy rímskeho šalátu, 1 KL medu alebo agáve sirupu
    NA POSILNENIE IMUNITY - 1/2 cvilke, šťava z 2 pomarančov, 3 mrkvy, šťava z 1 citróna
    DETOX SMOOTHIE - 1 zväzok koriandru, 2 šálky žihľavy, 1 zväzok petržlenu, 3 stonky rapíkatého zeleru, šťava z citróna, 2 mangá, 2 šálky vody
    ANTIPARAZITOVÝ - 1/2 ananásu, šťava z 3 pomarančov, 2-3 cm zázvoru, 1/2 KL mletého hrebíčka

    Smoothies-mánia - obrázok 10

Diskusia k receptu

katerin
A tie chia semienka si do ktorého pridala?Nevidím ani v jednom.:(
Veľa toho naraz a nejak sa strácam-ale dala bych si za pohár.
Fajn zdravé!
danda3
Ďakujem, chia sa môžu dať do všetkých ovocných, záleží od momentálnej nálady, raz dať, raz vynechať, to smothie môže byť vždy iné. ☺
jarunka
Velmi popularne a zdrave, moj zat si robi kazde rano, tiez tam dava vselijake semienka, susene I cerstve ovocie, co mu pride pod ruku aj zeninu ako spenat....
elysa
ale si sa vybláznila:), smoothies som naučila piť už aj mojich chlapov, mrkvu používam pravidelne, ale sušené ovocie a "vňaťky" som ešte nemixovala...
havino
super, paráda, ukladám si @darinka , mám na výber, z času na čas si robím a ked je doma mladší, tak pravidelne, lebo ved u mamy je na výber od zeleniny po ovocie furt a stále a len povie, urobíme si? no urobíme a aké? on vymenuje suroviny a mamka mixuje, ale s láskou, ved pre zdravie je to
kukulienka71
Darinka, vďaka za to množstvo receptov, len som ich prebehla, ale ukladám, ja mám smoothies veľmi rada, budem mať dosť inšpirácie. Všetky hviezdy posielam za dobrý skutok:-)
mirkamt
Danda3, nie sú smoothie bez vody/tekutín príliš husté? Stačí voda obsiahnutá v ovocí? Aké približné množstvo nápoja vyjde z uvedených surovín? Ďakujem za odpovede a za inšpiráciu. Do môjho jedálnička sa už dostali aj iné tvoje recepty a vďaka tebe som objavila a naučila sa variť pšeno. ;-)
danda3
@Mirkamt (22.5.2017 10:39)

Ahoj, Mirka, voda sa pridáva podľa potreby a podľa toho, aké máš ovocie, a ani to Ti neviem povedať, aké množstvo nápoja vyjde, sú to len orientačné recepty. Keďže si smothie robím len pre seba, dávam ovocia toľko, aby som vládala vypiť a aby zbytočne nestálo, radšej si urobím zas čerstvé. Ja mám na to mixér, takže to je moja odmerka, koľko sa tam vojde aj s vodou, stačí pre mňa. Som rada, že si sa inšpirovala aj receptami s pšenom, je veľmi zdravé.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia