Krúpová polievka s údeným bravčovým kolenom

olinecka - fotkaolinecka, 13. marca 2015
Krúpová polievka s údeným bravčovým kolenom
Foto: olinecka

Takto som potešila doma. Varím rada takéto jedlo. Je všetko v jednom hrnci a výsledok výborny!!!!

15 minút
príprava
120 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks vykostené
 strakatá
podľa chuti
 na kocky




Postup

  1. 1

    Pod tečúcou vodou umyjeme mäso, zeleninu nakrajáme na kúsky, krúpy premyjeme. Fazuľu deň predtým namočíme do vody, aby sa skôr uvarila.

    Krúpová polievka s údeným bravčovým kolenom - obrázok 1
  2. 2

    Mäso, krúpy, zeleninu, fazuľu vložíme do väčšieho hrnca zalejeme vodou pridáme nové korenie, čierne korenie podľa seba, soľ dáme celkom málo mäso údene je dosť slané. Všetko varíme na miernom plameni asi 90 minút. Uvarené mäso vyberieme.

    Krúpová polievka s údeným bravčovým kolenom - obrázok 2
  3. 3

    Zemiaky pokrájame na kocky a dáme do polievky spolu s cibuľou povaríme asi 20 minút. Tešíme sa ,aký dobrý obed sme navarili. Medzitým sme stihli kávu, koláč. Dobrú chuť!!!! Mäso podávame s chrenom, alebo horčicou, ja som ho pokrájala do polievky.

Diskusia k receptu

izabella929
@olinecka , sem s ňou...) už som nejedla údené mäso hádam aj 2 roky...veľmi mám rada tieto polievočky, kde sa vykúpe celé prasiatko.-)))hneď by som si prisadla k tvojmu stolu..
frezia68
Jedna z mojich najobľúbenejších polievok,len krúpy už nemôžem,musím vymyslieť náhradu :-)
36025_1364052649 - profilový obrázok
ivo
ivo
frezia68 skús namieto krúpkov malé haluštičky alebo mrveničku
jaroslava31
skvelá polievočka, len u nás sa pridávala zelerová vňať a tým polievka zase získa na chuti

jarunka
Dnes som prave videla, ze mam este krupy, tak musim tiez nieco taketo uvarit a zavdacit sa mojmu.
branka
jeej, presne ako od mojej Kluknavskej babky.....