Kakaové cestoviny s orechami fotorecept

tatranka - fotkatatranka, 6. marca 2015
Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept)
Foto: tatranka

Už pár krát som sa stretla v časopisoch,alebo na internete,tiež pri varení v Tv,že robili rôzne farebné cestoviny.z mrkvy,cvikly špenátu a na sladko z Zobraziť celý popisUž pár krát som sa stretla v časopisoch,alebo na internete,tiež pri varení v Tv,že robili rôzne farebné cestoviny.z mrkvy,cvikly špenátu a na sladko z kakaa. Vyskúšala som to teraz aj ja.Je to zmena a celkom chutná zmena.Najlepšie na tmavej cestovine vynikne na posyp niečo svetlé.Ja som použila orechy,ale bol by chutný aj tvaroh.

4
porcie
35 minút
príprava
8 minút
tepelná úprava

Suroviny

5 PL práškové
150 g hladká
350 g
1 ks celé
2 ks
štipka
podľa potreby na podsypanie cesta
podľa potreby na spracovanie cesta
100 g
100 g
70 g




Postup

  1. 1

    Všetky sypké zmesy, vajíčka a podľa potreby trochu teplej vody si spolu spracujeme ako pri bežnom postupe rezancového cesta. Cesto by nemalo byť veľmi tvrdé, ale ani mäkké.

    Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vznikne nám takáto viac ako 500g guľa. Ja som si ju rozdelila na dve časti, aby sa mi lepšie cesto vyváľalo. Nechala som cesto prikryté odpočívať 15 minút.

    Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Cesto som vyvaľkala a podsýpavala mierne bielou hladkou múkou.

    Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Potom som cesto pokrájala na širšie pásy. Hrúbka cesta mala byť okolo 2 mm. Takto pripravené cesto môžeme prekrojiť po šírke na polovicu, ale môžeme ponechať aj takéto dlhé kusy.

    Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ja som pásy dávala zmraziť, pretože som v ten deň už s cestom nepracovala. Malo by byť dobre pomúčené, aby sa nepolepilo. Pre lepšie skladovanie som ho postáčala a uložila na kovovú tácku.

    Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Takto upravené ešte mäkké cesto som vložila do mrazničky. Robím to tak so všetkými cestovinovými polotovarmi spracovanými doma. Nechám ich zamrznúť. Potom cestoviny balím do mikrotenového sáčku a opätovne idú do mrazu. Takto čakajú na upotrebenie.

    Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Dnes som sáčok použila. Potrebovala som na osobu 6 aj viac pásikov na tanier. Vkladáte do horúcej vody a ak vyplávajú sú hotové. Potom ich len spôsobne poukladať na tanier, ochutiťorechmi, posypať práš. cukrom a poliať rozpusteným maslom.

    Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    A potom už želám len dobrú chuť.

    Kakaové cestoviny s orechami (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

martamm
@tatranka , výborný nápad a vítaná zmena farby cestovín, spravím takéto určite pre vnúčatá, ale zafarbím ich carobom :)
brambora
ja umrem... toto by mi ani vo sne nenapadlo... skvely napad. nechala by som sa ponuknut.
luss44
toto vidím po prvý krát, ale vyzerajú veľmi chutne, s orechami mňam :)
tiginko
neuveriteľné, čo vy šikovné žienky v kuchyni dokážete vyčarovať... Takéto recepty ma vždy utvrdia v tom, že naozaj sa človek učí celý život a že na Varechu sa napriek všetkému stále oplatí chodiť. Ukladám do kolonky "Vnúčatá", ktoré snáď raz budú :-)
kukulienka71
ešte som takto rezance nemrazila, musím skúsiť, koľkokrát človeka prepadne chuť na niečo dobré domáce. Vyzerá to aj veľmi pekne v tej čoko farbe:-)
manya
umrieť ešte nechcem ale vyskúšam aj jeden aj druhý recept;
motyka
Iste je to chutné, ako všetky tvoje recepty, ktoré som doposiaľ vyskúšala. Toto ale pre mňa, len ako zákusok.
hubata
Tééda to je krása @Tatranka ! Naši si dajú ako posýpku určite - kakao! Ukladám do detskej KK, aby som mala slíže po ruke, lebo u nás sa varí klasika: fazuľa a pod ňu slíže. Päť hviezdičiek!!!
pusta1
krásna práce, veľmi chutné, úžasná fotka :-)
*****
tatranka
Ďakujem vám za komentáriky. Sama som bola zvedavá na výsledok,keďže som ich robila a aj varila po prvý krát. Nebol to nejaký zázrak,však to boli len rezance,no veľmi zaujímavé a aj chutné.
Do jedálnička mi pribudla pochúťka.Aj pre nás to bol akože dezert,ako píše @motyka.
elixir
Veľmi pekné, toto by som mohla zvládnuť, raz za čas aj sladký obed, prečo nie. :)
evanaaa
Martuška, na tebe sa mi páči, že ty sa nezľakneš ničoho a čo sa ti páči a pozdáva, všetko vyskúšaš, máš aj bohatú fantáziu, mňa by niečo také nenapadlo. Najprv som myslela, že to je recept od tej profikuchárky, a až potom som si všimla v rohu tvoj nick. Takže, @tatranka milá, zase si zvíťazila a ja si recept ukladám, aby som ho tu poruke mala..... :)
garanco
Úplne profesionálne!!!
Krásne foto - ako vždy, zaujímavý spôsob zmrazenia a prípravy, tak toto naše vnučky určite poteší!
marika21
Cestoviny máme radi. Takto som ešte nerobila. Do mrazničky som ešte nedávala. Vždy robím iba čerstvé. To je dobrý nápad takto mať prichystané v zálohe. Páči sa kreativita,fantázia. KK*****




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia