Kuskus s tofu a šalátom

tanya5 - fotkatanya5, 21. januára 2015
Kuskus s tofu a šalátom
Foto: tanya5

Mám pre vás ďalší diétny recept, je pre všetkých milovníkov zdravej stravy, v mojich receptoch budem používať minimum oleja a lepku

1
porcia
12 minút
príprava

Suroviny

50 g
80 - 100 g




Postup

  1. 1

    kus kus zalejeme v hrnci vriacou vodou asi 1-1.5 cm nad, povaríme 6-7 min podľa obalu, osolíme okoreníme , pridáme za hrsť mrazeného hrášku (môžeme posypať mletou paprikou)

  2. 2

    na panvici si asi 2 min. povaríme nakrájane tofu (taktiež môžeme posypať mletou paprikou)

  3. 3

    ak už máme naservírovane , spravíme si šalát z čerstvej rukoly, nakrájaných rajčin (cherry) a mierne polejeme balzamikom. Dobrú chuť

Diskusia k receptu

staja
A prečo ten kuskus varíš? Stačí zaliať a nechať postáť.
1x staja
martamm
@Tanya5 , podobný obed som mala včera, kuskus mám veľmi rada, tiež tofu, ja som použila tofu s chilli, poznáš? Tvoj šalátik vyzerá výborne, celkove si pokrm pekne naservírovala, hneď úvodná fotka ma zaujala, som rada, že medzi varecháčov chodia aj ľudia, ktorí preferujú zdravú výživu
martamm
A ešte čosi, tiež som od Trnavy, síce o dve generácie staršia, ale tiež sa zaujímam o podobné stravovanie :)
tanya5
@martamm Tofu s chilli znie dobre, dakujem za typ a dakujem ze sa vam moje recepty pozdavaju :)
sashan
Je to recept,ktorý sa mi páči,takéto jedlo mám rada.Len chcem povedať, že v kus-kuse je lepku až až.Je vyrobený zo pšenice.
amelie
@tanya , recept je dobrý, ale kuskus nikdy nevar, budeš mať z neho kašu bez chuti
jujoska
kuskus nemoze byt bez lepku, je vyrabany z psenice a je jedno ci bio alebo nebio, ci z normalnej psenice, alebo spaldovej, alebo ci je celozrnny. Vzdy obsahuje lepok. Najnovsie uz robia aj kuskusy z inych obilnin, ako napr. ryzovy, tak potom ano, tento je bez lepku




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia