Zeleninové rizoto s rukolou

shukvacik - fotkashukvacik, 20. januára 2015
Zeleninové rizoto s rukolou
Foto: shukvacik

Tak po dlhom čase pridávam recept , ktorý možno každý pozná na milión spôsobov, tak ja som ho pripravil takto :-) Je to lacné, Zobraziť celý popisTak po dlhom čase pridávam recept , ktorý možno každý pozná na milión spôsobov, tak ja som ho pripravil takto :-) Je to lacné, rýchle a chutne

4-6
porcie
10 minút
príprava
25 minút
na 250 °C

Suroviny

0,500 g
0,200 dcl
0,200 g
0,200 g (alebo mrazený)
0,200 g
1 ks
100 g
2 ks
1 ks




Postup

  1. 1

    Ryžu som premyl v horúcej vode, orestoval na horúcom oleji , pridal dve polovice cibule, zalial 0,75 l vriacej vody a dal do vyhriatej rúry na 250 stupňov, na 20 minút

  2. 2

    Kým sa nám ryža dusí, na panvici si orestujeme cibuľku, varenú mrkvu, hrášok a kukuricu , pridáme soľ, ml. čierne korenie ( ja som pridal aj chilli papričku ) podľa chutí môžme aj ml. červenú papriku .Zalejeme čerstvým vývarom a necháme dusiť cca 5 minút.

  3. 3

    Keď máme ryžu hotovú a zeleninu udusenú, všetko spolu zmiešame a servírujeme na tanier.

  4. 4

    Na koniec som si dal so misky čerstvú rukolu, pridal ( olivový olej, soľ, cukor, ocot ) dobre premiešal a uložil na vrch rizota , posypal čerstvou kapiou a pokvapkal balsamicom a pestom z čerstvej bazalky

  5. 5

    Dobrú chuť

Diskusia k receptu

bebetko
:D :D :D dneska som sa pokusala o taketo kremove rizoto akurat ze som pridala este morcacie prsia, :D tiez som chcela pridat ale obehol si ma :D ale vyzera mnam mnam, no tomoje sa mi podarilo len stredne kremove, neviem preco, nemala som vino, mozno to spravilo svoje.... :) pekny receptik
frezia68
Jedlo bežné a u mňa časté s rôznou obmenou,ale veľmi pekný servis ma zaujal a o to viac by mi chutilo :-)
dosa
... dala by som si, naservirovane je ozaj paradne




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia