Špagety s lososom

tasty - bez fotkytasty, 14. januára 2015
Špagety s lososom
Foto: tasty

Špagety s lososom a bazalkovým pestom.

2
porcie
5 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

250 g
1 PL
štipka
3 PL
Losos:
1 ks (mrazený)
1 - 2 PL




Postup

  1. 1

    Lososa umyjeme, osušíme, pokvapkáme ol. olejom a nakoreníme - posypeme bylinkami. Zabalíme do alobalu. Dáme na pekáč a do rúry na 180° na 15 min. Potom otvoríme a necháme ho otvoreného dopiecť. Teda dáme do rúry naspäť a po 2-3 min. vypneme rúru a necháme ho tam. V teple, kým sa nám urobia špagetky :-)

  2. 2

    Špagety uvaríme podľa návodu vo vriacej osolenej vode, scedíme a necháme odkvapkať. NEoplachujeme!!! Pridáme lyžicu ol. oleja a premiešame. Pridáme pesto a znova premiešame.

  3. 3

    Polku filety lososa natrháme a zamiešame k cestovinám. Servírujeme tak, že druhú polku natrháme na vrch aby aj oči papali. Dobrú chuť, je to výborné a rýchle! :-)

Diskusia k receptu

micanela
recept presne pre mna - krasne kusky rybky na cestovinach bez zbytocnych karickovych omacok
1x tasty
martamm
Lososa mám veľmi rada, ale priznám sa, to grilovacie korenie by som asi nepoužila, zdá sa mi to v prípade takej vzácnej rybky barbarské :)
Ináč môže byť :)
1x tasty
tasty
@martamm , @micanela ďakujem za komentár. Grilovacie korenie som použila akosi z núdze, ospravedlňujem sa chuťovým pohárikom :-)