„Halušky“ bez múky

inustek - fotkainustek, 13. januára 2015
„Halušky“ bez múky
Foto: inustek

To, že sú halušky uvarené bez múky, nie je žiaden zázrak, jednoducho je múka nahradená ovsenými vločkami :D

2
porcie
10 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 ks
1 ks




Postup

  1. 1

    Zemiaky nastrúhame najemno, pridáme vajce, premiešame a pridáme mleté ovsené vločky. Cesto musí byť trochu hustejšie ako na klasické halušky. Uvaríme ich vo vačšom množstve posolenej vody asi 5 minút. Prepláchneme vodou a necháme odkvapkať.

  2. 2

    Podávame, ako sme zvyknutí - s bryndzou, smotanou, syrom... Vrch ozdobíme slaninkou. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

narsila
A kolko vlociek? Aspon orientacne lebo na toto "od oka" vobec nemam oko.. :/ :)
bojar
fuj to nie su halušky to je ovsený blaf
motyka
Tie halušky sú výborné. Nechávam pred varením trochu postať, viac sa "napije" cesto, až potom hádžem do vody.
A s tak výborne vypraženou slaninkou, ako máš Ty. Dala by som si.
marianne
Aj mne sa ten napad paci,ovsenne vlocky mam velmi rada. pre mna urcite lepsie ako muka.Nezmeni to chut?
mariamka
vyborny napad! urcite lepsie ako mukove bez zemiakov, co bezne sa v zariadeniach podava
inustek
pre @marianne ja kupujem obyčajné celé vločky,ktoré doma hodím do mixéra a mám mleté. ale ak sa dajú kúpiť úplne najemno pomleté, tak tam si myslím, že ani rozdiel nebude. mladšej dcérke chutili, ja som ich tiež zjedla v pohode,ale staršia ich moc nechcela a aj manžel povedal, že nie sú také dobré ako klasické. ale už som skúšala aj tak, že som dala pol na pol múku a vločky. vtedy to všetci bez slova zjedli :D
včera som robila zemiakové placky a tiež som namiesto múky dala mleté vločky a nikto! na to neprišiel... :)
inustek
ďakujem vám všetkým za komentáre, kto nepoznáte, vyskúšajte, možno vám zachutia...
a pre istotu som slovo halušky dala do úvodzoviek, aby ten názov náhodou niekoho neiritoval...
eruska25
Dnes som ich varila na obed a mali veľký úspech, sú super. Ďakujem za recept.
motyka
tatranočka, kde takú múku kupuješ? Ešte som sa s ňou nestretla. Napíš prosím. Díky.
zuzaniatko
Ďakujem za super napad... musela som vylučiť zo stravy klasicku múku.. ozaj a neskúšali ste niekto nahradiť vločky mletými otrubami??
inustek
@zuzaniatko , otruby som neskúšala. Kúpila som prednedávnom pšeničné a teraz neviem, čo s nimi :D




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia