České buchty

methi - fotkamethi, 12. januára 2015
České buchty
Foto: methi
6-8
porcií
40 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g
80 g
1 ks
1 ks
60 g
1 ČL plochšia
1 PL plochá
300 ml
 na potretie




Postup

  1. 1

    Maslo vajcia a cukor spolu vymiesame. Do muky zamiesame sol, nastruhanu citronovu koru a susene drozdie. Pridame maslovu zmes a teple mlieko a vymiesime cesto. Cesto nechame asi 1 hodinu kysnut. Znova ho poriadne vymiesime (vytlacime vzduch). Cesto potom prelozime na pracovnu dosku, rozvalkame a na rezeme na priblizne rovnake kusy. Na kazdy ulozime slivkovy lekvar (ja som pouzila jahodovy, slivkovy sa u nas nepredava) a prstami kraje dobre spojime, vytvarujeme podlhovastejsiu buchtu. Buchty ulozime kusok od seba na vymasteny plech.

  2. 2

    Ruru predohrejeme na 180st. Buchty nechame pred pecenim este 30 minut kysnut. Potrieme ich maslom a pecieme asi 40 mint, dohneda. Hotove buchty znova potrieme maslom.

  3. 3

    Piekla som podla receptu z kucharskej knihy: Staroceska kucharka z roku 1880.

    České buchty - obrázok 3

Diskusia k receptu

methi
No vidis :) Moje su indicke. Ale kedze recept je z ceskej kucharky, tak su ceske ;)
tatranocka
Ja tu kuchársku knihu čítam ako beletriu.Úžasný jazyk,dumem,čo to je kuthan ☺ a v tomto recepte,že "když jsou drahá vejce,můžete vynechat".Pekne si napiekla-za 5*.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
:-), slová netreba 5*
rea1
@tatranocka , mám kuchársku knihu vydanú počas 2. sv. vojny, kde sa v receptoch používajú rôzne vtedy dostupné náhrady. aj náhrada vajec. a je tam veta: ovšem, když máme pravá vejce, na náhražku ani nepomyslíme! :-))
@methi , buchty sú pekné. také - prudko konzumovateľné. :-))))
hubata
Niet nad klasiku! S buchtami sa zavďačíme tak chlapovi ku gulášovej polievke ako aj malému bicyklistovi ktorý si ju vezme do ruky. Je tu niekto kto nemá rád česko-slovenské buchty? Nie je!
skillet
Tiež som ich už robila, dokonca bez vajec. Je to dobrý recept :-)
mariamka
ja by som povedala "dve české buchty" :)) pekne sa ti podarili
havino
české buchty z Indie, žienkou zo Slovenska s láskou pečené, tak vyzerajú, pekne
opicka94
No teda, tie vyzerajú úžasne! Už viem čo bude tento víkend na raňajky :)
methi
Vdaka @medovnicek :) aj ostatnym dakujem. Z tohto cesta je super aj zavin, zatial sa mi ani raz nepraskol pri peceni.
methi
Aj ja dakujem, som rada, ze chutili :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia