Skvelé obrátené rezne fotorecept

kacenka45 - bez fotkykacenka45, 27. decembra 2014
Skvelé obrátené rezne (fotorecept)
Foto: kacenka45

Dnes som sa rozhodla urobiť obrátené rezne, ktoré robieva moja mamina. Mne a môjmu priateľovi veľmi chutia tak uvidíme ako nám budú chutiť, keďže Zobraziť celý popisDnes som sa rozhodla urobiť obrátené rezne, ktoré robieva moja mamina. Mne a môjmu priateľovi veľmi chutia tak uvidíme ako nám budú chutiť, keďže ich dnes robím prvýkrát.

6
porcií
45 minút
príprava
35 minút
na 180 °C

Suroviny

1 kg
 na vysmážanie
Nálev:
Na ozdobu:




Postup

  1. 1

    Náklepeme, nasolíme a nakoreníme mäso.

    Skvelé obrátené rezne (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do mäsa vklepeme strúhanku. Ja to najradšej robím tak, že do mikroténového sáčku si dám strúhanku potom vložím mäso, sáčok na konci prichytím a vklepem tĺčikom strúhanku tak, že klepem po mikroténovom sáčku. Bude to vyzerať takto:

    Skvelé obrátené rezne (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Keď mám do rezňov vklepanú strúhanku, dám si zohriať olej, v ktorom budem rezne vysmážať. Medzitým ako sa mi olej zohrieva pripravím si vajíčka, v ktorých budem rezne tesne pred vysmažaním namáčať.

    Skvelé obrátené rezne (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Keď mám olej zohriaty začnem rezne vkladať na panvicu a prudko ich vysmážať z jednej a druhej strany. Medzitým ako sa mi smažia pripravím si pekáč, ktorý vymažem olejom a na pripravený pekáč budem ukladať vysmažené rezne. Rezne vysmážam krátko na silnom stupni. DOPEČÚ SA V TRÚBE!

    Skvelé obrátené rezne (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Zapnem si trúbu na čo najsilnejší stupeň a očistím si cibuľu, ktorú nakrájam na koliečka a poukladám na rezne.

    Skvelé obrátené rezne (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    PRIPRAVÍM SI NÁLEV

    Skvelé obrátené rezne (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na nálev potrebujeme: Rozpustím si maslo s olejom pridám čierne mleté korenie, soľ, vegetu, horčicu plnotučnú, kečup, všetko od oka a podľa chuti. Dám to prevariť na sporák a keď sa bude variť pridám vodu a tiež nechám prevariť.

    Skvelé obrátené rezne (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Keď to mám hotové vylejem to na rezne a dám piecť do trúby, ktorá už určite bude zohriata.

    Skvelé obrátené rezne (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Do trúby dám piecť zakryté alobalom.

    Skvelé obrátené rezne (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    PEČENIE: 5 minút na najsilnejšom stupni. Po 5 minútach pečiem na 180 stupňoch cca 20-30 minút. Po 20-30 minútach dám alobal preč a dopečiem na 180 stupňoch ešte 5 minút.

  11. 11

    Po dopečení vyzejú veľmi na chutno tak šup šup už len dorobiť ryžu a potešiť muža i detičky. DOBRÚ CHUŤ!

    Skvelé obrátené rezne (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

slawi
Zaujimavy receptik ,urcite vyskusam :)
luss44
robila som už podobné a musím potvrdiť, mäsko bolo skvelé. Vdaka za pripomenutie rcp.
32521_1358865546 - profilový obrázok
lba
lba
Je tu veľa receptov na obratene rezne,pravda nie Skvelé obratene rezne..tiež som robila a chutili veľmi.
1x bettyy
terinka55
Poznám tento postup, aj ja takto robím. Dobre si navarila, chválim.
hubata
Pred rokmi som dostala tento recept od kolegyne a často som ho robievala keď nás bolo doma plno.... Sú mäkkučké aj z hovädzieho mäsa, nielen z bravčového. Je to fajn recept ..... ďakujem za pripomenutie.
1x bettyy
gabi2006
U nás ich voláme "žiďáky" , alebo židovské rezne, ani neviem prečo... robila som ich už aj z kuracieho a bravčového mäska, ale najviac nám chutia z hovädzieho... Ďakujem za pripomenutie, už viem, čo budem variť najbližšie... :-)
elysa
sú to výborné rezne, máme ich najradšej z hovädzieho....
motyka
V minulosti sme ich robili. Ale z hovädzieho mäsa a bez cibule. Z bravčového vyskúšam. Budú skôr urobené. Na to, že si ich robila prvýkrát, tak sa Ti super vydarili. Budeš / a možno už aj si /výborná kuchárka.
1x bettyy
dadecova
toto je výborné poznám ale my doma sme dávali pretlak ked sa to polialo :)
lusto57
originálny recept je z hovädzieho mäsa, sú vynikajúce ........
ja ich robím v "kuchte"
kicilanka
Kolko toho masla a oleja? aky pomer priblizne. 50g? 100g? viac? Aby potom ta omacka bola chutovo taka aka ma byt.
vymka
Dneska jsem vyzkoušela a bylo to skvělé, takže děkuji za recept, 5 hvězdiček.
slawi
Tak som tvoje rezne konecne vyskusala Kacenka skoro po dvoch rokoch od mojho komentaru :)) Boli naozaj vynikajuce dakujem za recept uz ostane v nasej kuchyni ;)
kacenka45
taaaak dnes opat po dlhej dobe idem spravit rezniky kedze sa blizi predlzeny vikend. Dakujem vsetkym za pekne ohlasy.
1x ajca
radox1
nerozumiem takymto receptom.v bode 4 je to hotove,naco to este kupat v tej gebuzine.
kucharka
Tak ja toto jedlo milujem, robila som už viackrát. Pamätala som si to z detstva, vždy mi to chutilo. Vynechala som len vegetu, ake inak všetko ako je napísané. My sme mali so zemiakovou kašou.
Ďakujem za recept a ospravedlňujem sa, že fotka je taká akási nepodarená.
Pekný večer.


minomilan
Aká má byť konzistencia tej zálievky. Koľko kečupu, masla, oleja vody a horčice?
michaellob
Skvely recept. Velmi oblubene u nas. Ale ja poprazim cibulu s cesnakom na zalievku.
evanaaa
Robila som tieto rezne aj z hovädzieho aj z bravčového mäsa, ale pôvodne sa žiadna zálievka nerobila, aj keď ostatní to robia, vždy nejakú inú, zaliala som to na plechu len s tým výpekom z vyprážania a stačilo, netreba to máčať zbytočne.....ale ako komu chutí.....
jozefko85
@ankamica (28.12.2014 12:02)

Ja som také jedával ako dieťa a teraz sa mi vratili moje spomienky.❤️ Niet na domáce jedlo od mojej mamky keď som v lese pomáhal otcovi rúbať drevo a loviť srny a jelene.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia