Kakaové rezy s marcipánom fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 14. decembra 2014

Na sviatočný deň sviatočné rezy s marcipánovou plnkou..

14
porcií
45 minút
príprava
2x15 minút
na 180 °C

Suroviny

Na cesto:
2 x 4
2 x 4 PL
2 x 3 PL
2 x 1 PL
2 x 1/2 bal
Krém:
800 ml
60 g
100 g
1 PL
1 bal
Na vrch čoko poleva:
100 g
1 PL




Postup

  1. 1

    Do misy som rozbila 4 vajcia, pridala som 4 lyžice kryštálový cukor a túto hmotu som vymiešala do peny...do hotovej hmoty som pridala múku zmiešanú s práškom do pečiva a napokon som pridala 1 lyžicu kakaa...suroviny som opatrne vmiešala do cesta...plech 22x33cm.som vystlala pečiacim pepierom a cestom som vyliala a upravila...trúbu som nechala vyhriať na 180st.a piekol sa 15 min. toto cesto som piekla 2x..presne podľa tohto popisu...upečené cestá som nechala vychladiť...boky som upravila...

    Kakaové rezy s marcipánom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    pokiaľ sa upečené korpusy chladili, pripravila som si marcipánový krém...do 400 ml. mlieka som pridala škrobový prášok Gustin, cukor a vanilku a dobre premiešala...do rajnice som nastrúhala 100g. marcipánu a zaliala som ho 400ml. mlieka...dala na sporák a priviedla do varu za stáleho miešania...keď sa mi hmota roztopila, priliala som k nej škrobové mlieko a miešala do zhustnutia...kašu som nechala úplne vychladiť...

    Kakaové rezy s marcipánom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    naplnila som oba korpusy a upravila boky...vrch som zaťažila knihou a dala do chladu....ráno som uvarila čoko polevu a poliala vrch...

    Kakaové rezy s marcipánom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    a pokrájala na rezy...prajem vám dobrú chuť..

    Kakaové rezy s marcipánom (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

sracz
Kóóónečne nedeľa s @izabella929 tak ako má byť! Dokonca "šuteméň" s mojim obľúbeným marcipánom a s horkým "čokoládom"! Ďakujem za rcp, napečenie, prestretie a za výbornú chuť, o ktorej ani nepochybujem!!!
elixir
@izka krásny koláč... ty by si naozaj mohla mať cukráreň, teda z toho pohľadu ako vieš piecť a ako vyzerá a istotne chutí výsledok... no, ale viem, že Tebe záleží najviac na záhradke a pokoji... :)
babkamt
Izka si veľmi kreatívna. Stále v tebe nachádzam inšpiráciu. Znovu si nám ponúkla chutný zákusok.
steffik
teší ma tvoj recept s marcipánom. Na Vianoce zvyknem piecť štedrák a plánujem nahradiť orechy mandľami a marcipánom, keďže moja polovička orechy nemože. Neviem, či je to správna kombinácia, ale vyskúšam. Ten tvoj je už v KK za 5.
izabella929
@kukulienka71...bol veľmi pochválený mojimi hosťami...)@sracz..je to tak konečne som mala čas aj na domáci sutemény..veľmi chutný zákusok..marcipán vykúzlil tomuto zákusku úplne skvelú chuť...)@terinka55..si milá a potešila si ma.-)@elixir...v dnešnej dobe, škoda pečenie pre cukráreň...to je iba pre vyvolených a ja nie som...apropo..záhradka je už minulosť..teraz sa venujem iba sebe a mojim najmilejším.-)@babkamt...ob čas som navštvívila túto stánku a videla som tvoje čarovanie v kuchyni...si skvelá a šikovná gazdinka.-)@gubics...z ákusok bol veľmi chutný...)@steffik..marcip ánom v zákusku nič nepokazíš...pokojne ho môžeš dať do zákusku vo dvoch vrstvách a bude vyzerať krajše...stačí, aby cesto bolo tenšie a hrubšia plnka...budete určite všetci spokojní...Všetkým vám, ktorí ste nahliadli do môjho receptu a zákusok sa vám páčil, ďakujem pekne za milé komentáre.-)mám vás rada...
tatranka
Krásny koláčik.Marcipán milujem.Už som si recept uložila.
salinka
Ďalšie parádne dielo:-) Marcipán s kakaom je výborný.
havino
krásny rez a ked marcipánový, musel byť super
janea
No ja zas ako vzdy posledna a neskoro:) nebola som tu uz dlhsie. Krasny zakusok a som presvedcena, ze aj velmi chutny. Nuz ja milujem vsetko co je s marcipanom, uz je samozrejme KK, Izabelka.:)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia