Sypaná štrúdľová torta fotorecept

dzejsik - fotkadzejsik, 10. decembra 2014
Sypaná štrúdľová torta (fotorecept)
Foto: dzejsik

Mám rada sypanú štrúdľu od @Izabelly929 a tak vám len chcem ukázať, že z nej môžete mať celkom peknú "tortičku" pre hostí či ku Zobraziť celý popisMám rada sypanú štrúdľu od @Izabelly929 a tak vám len chcem ukázať, že z nej môžete mať celkom peknú "tortičku" pre hostí či ku káve.

12
porcií
15 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Suroviny

1 a 1/2 hrnčeka
1 hrnček
1-2 bal.
 podľa sladkosti/kyslosti jabĺk (alebo hnedý)
125 g
1 kg nastrúhané




Postup

  1. 1

    V miske zmiešame suchú zmes z mletého maku, cukru a krupice. Množstvo cukru nechávam na vás. Keď sú sladké jabĺčka, veľa netreba. Jablká postrúhame nahrubo.

  2. 2

    Dno formy pomastíme a vysypeme trochou suchej zmesy. A už len striedame: jablká, trochu škorice, suchá zmes, maslo.

    Sypaná štrúdľová torta (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na suchú zmes dáme buď pár kúskov masla alebo ho rozpražíme a popolievame (bude ešte chutnejšia).

    Sypaná štrúdľová torta (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pečieme pri 180° približne 40 minút.

  5. 5

    Množstvá surovín si môžete prispôsobiť podľa toho, akú vysokú ju chcete mať. Mak môžete nahradiť orechmi, atď. Fantázii sa medze nekladú. ;)

    Sypaná štrúdľová torta (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Bon Appétit!

    Sypaná štrúdľová torta (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

zuzanka1367
Ja som si ju uložila a príležitosť na vyskúšanie určite nájdem, použijem orechy, lebo mám rozmaznaný žlčník. Vďaka za recept a lákavú fotku.
katka78
Dá sa niečo pokaziť kombináciu mak+jablká? Nedá! :-)
zdezda
Perfiš recept, rýchla dobrota, posuniem ho ak kamoškám :-)
milanblaho1
no super recept...rychlovka ako vysita, ked navsteva zavola, ze uz sme na ceste... tebe 5 za tortu a ja si davam recept do KK
marika21
Práve sa mi to pečie. Podľa tvojho receptu. Rýchlo pripravené. Ešte ochutnať. Potom napíšem aké to bolo, ako chutilo.
babygirl
Mňam :) vyzerá super a chcem skúsiť či aj tak chuti :) ale chcem sa spýtať na tú krupicu to klasická detská? len pre istotu lebo s takýmito receptami mám už nejaké skúsenosti len z hrubou múkou , tak by som rada vyskúšala aj trošku inak podla teba dakujem :)
hrobarka
Dzejsik, ďakujem veľmi pekne za výbornú pochúťku. Torta chutí skvele, je to ako štrúdľa, - taká poriadna, ale bez cesta. Zmizla zo stola neskutočne rýchlo, - a popritom nie je malá! Robievala som sypané tvarohové koláče, ale vždy sa mi zdalo, že som v nich cítila prášok do pečiva. Do Tvojho receptu nejde, - a predsa je torta ľahučká a nadýchaná.
Ešte raz ďakujem.
1x radost
dzejsik
@Hrobarka (18.10.2016 10:15)

Teším sa, že chutila ... aj u nás bola cez víkend s orechmi aj makom :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia