Jednoduchá tekvicová omáčka na cestoviny

fitlife - fotkafitlife, 6. decembra 2014
Jednoduchá tekvicová omáčka na cestoviny
Foto: fitlife

Výborné a jednoduché jedlo ♥

1
porcia
10 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny

100 g
200 g maslová
1 ks
5 ks
 na ozdobu
10 g na posypanie




Postup

  1. 1

    Tekvicu rozpolíme, potrieme olivovým olejom, okoreníme a pečieme pri 180C 40-50min. Uvaríme cestoviny podľa návodu.

  2. 2

    Paradajku varíme asi 5 minút, potom ju zbavíme šupky. Tekvicu vydlabeme a spolu s paradajkou rozmixujeme tyčovým mixérom (môže treba trocha vody). Zmes dáme na panvicu- stredný plameň a okoreníme,pridáme cestoviny a zohrievame asi 2min. Primiešame čerstvú petržlenovú vňať a cherry paradajky. Ozdobíme bazalkou, tekvicovými jadierkami a posypeme parmezánom.

    Jednoduchá tekvicová omáčka na cestoviny - obrázok 2

Diskusia k receptu

tiginko
trošku som tvoj recept prekopala, ale inšpirácia k nákupu tekvice bola jasná. Večer som upiekla za 16min polovicu pokrájanej tekvice pokvapkanej olejom na crisp tanieri v multifunkčnej mikrovlnke. Potom som ju zmixovala so sterilizovanými paradajkami, bylinkami, soľou, korením, chili vločkami a hrsťou tekvicových jadierok, naliala na opraženú cibuľu s cesnakom, chvíľku povarila a fantastická omáčka na cestoviny bola na svete. Asi za pol hodinku všeho-všudy. Už len parmezán a jadierka navrch. Milujem takéto recepty na obedy do práce. Ďakujem!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia