Medovníčky fotorecept

janka214 - bez fotkyjanka214, 2. decembra 2014
Medovníčky (fotorecept)
Foto: janka214

Toto je najlepší recept na medovníčky aký poznám.....:)

Suroviny

250 g
4 - 5 lyžíc
250 g
600 g
2 lyžičky
1 lyžíčka
2 ks




Postup

  1. 1

    Nad parou si dáme roztopiť smetol, práškový cukor a med

    Medovníčky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    kým sa nap zmes rozdelíme si múku na poly do jednej časti pridáme 2 lyžičky sódy bikarbóny a druhú si vysypeme na stôl do kôpky, v ktorej urobíme malú jamku. Ďalej si vyšťaháme dva vajíčka a pripravíme si lyžičku perníkového korenia.

    Medovníčky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    keď sa nám zmes rozpustí za stáleho rýchleho miešania pridávame dva vajíčka, neskôr múku so sódou bikarbónou a perníkové korenie

    Medovníčky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    vznikne nám takáto zmes

    Medovníčky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    na stole máme druhú časť múky a do nej dáme priamo z pece horúcu zmes, ktorú zmiešame s múkou. POZOR JE TO HORÚCE!!!! ja som si pomáhala vareškou:).

    Medovníčky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    vypracujeme si hladké cesto .....

    Medovníčky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    cesto zabalíme do potravinárskej fólie a dáme na dve hodiny do chladu......po dvoch hodinách cesto vytiahneme, rozvaľkáme a vykrajujeme:)....pečieme pri teplote 175-180 °C 10-15 minút.......

Diskusia k receptu

aroooo
a ako to je s ich mäkkosťou, sú od začiatku mäkké, alebo potrebujú odležať?
smejkad
dobre vidim, ze nenapuchnu? dalo by sa pouzit ZDOBENIE :-)))) gumovym obrusom?
svedka
Podobne som skusala este v zaciatkoch,tvrde su ako kamen dlho,prepac :) Mne sa nepaci,ze nemaju pekny nafuknuty tvar-co by mali byt ozaj super,ked uz ich pridavas k takej medovnikovej konkurencii :) Skus vyhodit aj pernikove korenie a nahradit svojimi prisadami...ked uz nezdobis,aspon potri horuce vajickom...
garanco
Nedávno som čítala, že medovníčky sa pečú iba z medu (bez cukru), a keď sa pridáva aj cukor, sú to vraj perníky...
Aby boli pekné lesklé, potri ich pred aj po pečení vymiešaným žĺtkom...
(teda keď chceš)
janka214
moje sú vždy mäkké.....@svedka ak ich robíš správne sú mäkké netreba ich dat odlezat......to iba na obrázku nie sú nafúknute v skutočnosti sú......
evanaaa
Myslela som vždy ( lebo tak to niekde bolo písané), že medovníky sú s medom a perníky okrem medu obsahujú aj perníkové korenie, tak teraz neviem - do medovníkov ( pravých) sa nedáva? Ale nejaký rozdiel iste bude, nielen v názve.......




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia