Plnený morčací rezeň v syrovom cestíčku fotorecept

havino - fotkahavino, 12. októbra 2014
Plnený morčací rezeň v syrovom cestíčku (fotorecept)
Foto: havino

Rezne, či už plnené, alebo nie, z času na čas, dobrá klasika.

30 minút
na 180 °C

Suroviny

 horné
 bez kôstok
Cestíčko:
3 ks
2 dl
 nastrúhaný
 na vysmážanie
 na vysmážanie




Postup

  1. 1

    Mäso nakrájame na plátky, či už morčacie, alebo kuracie. Vyklepeme, osolíme, mierne potrieme horčicou. Na každý plátok mäsa uložíme šunku, plátky syra, sušené slivky. Náplň podľa chuti aj zvyku odporúčam.

    Plnený morčací rezeň v syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Plátky mäsa prehneme napoly, spojíme ihlicami, špáradlom.

    Plnený morčací rezeň v syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Tri vajcia, mlieko, soľ, premiešame metličkou a postupne pridávame hladkú múku, toľko, aby nám vzniklo cesto hustejšie, ako na palacinky, nakoniec pridáme nastrúhaný syr. Rezne postupne obaľujeme, máčame v cestíčku a prudko opečieme na panvici.

    Plnený morčací rezeň v syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Opečené rezne uložíme do pekáča, preložíme plátkami slaniny. Podlejeme naberačkou vývaru, alebo vody, len na dno a prikryté vložíme do vyhriatej rúry na 30 min. Z kuracích, alebo morčacích pŕs nedávam do rúry, ale morčacie stehno, je predsa len tuhšie mäso, ako prsia.

    Plnený morčací rezeň v syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    A môžme podávať...U nás k rezňom bolo zemiakové pyré a zeleninový miešaný šalát.

    Plnený morčací rezeň v syrovom cestíčku (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

afataga
svata trpezlivost, tak na toto ja nemam nervy:-), ale dala by som si, keby si ma pozvala
ancicka
výborné papaničko,stou slivkou to muselo byť fajnovééé.kk
medovnicek
aj mňa tá slivka v plnke zaujala, musím vyskúšať tú kombináciu chutí:)
margaretka28
fíha, so slivkou som ešte neskúšala, ale mám rada sušené slivky, tak sa asi inšpirujem :-)
salinka
Na tvoje rezníky by som sa dala nahovoriť aj v túto hodinu:-) Nádherný tanier.
patroveckypitrs
Tu slivku môžem odporučiť hodí sa k hydine. Ja to používam často veď naši starý rodičia používali len sušené ovocie dostupne u nás. Aj sladkosti mali sušené ovocie. Vynikajúci receptík chválim ho.
mesiar50
Ukazkovo a velmi chutne pripravene rezne a s tou slivkou postupujes o level vyssie.Gratulujem.
havino
@afataga , :-) mladé dostanem z teba, ved to rýchlejšie, ako obalovanie rezňov, asi ťa budem musieť pozvať, ale aj variť to spolu budeme :-)
@ancicka , @medovnicek , @margaretka , ja, že budete poznať, kedysi dávne roky som to kdesi tak jedla a odvtedy veru z času na čas dám slivky do rezňov,dakujem za písmenka
@salinka , hybaj,ani sa nepýtaj, ešte sú , dakujem, moja oblubená súprava
@patroveckypitrs , ty máš ťažký nick :-) dakujem, áno, aj mne osobne, aj nám doma tiež pasuje sušená slivka s mäsom a presne, ako píšeš, slivka do mäsa nedá čo sa chute týka nič, ale s kombináciou s mäsom je to chutné
zdenka1009
Kúpila som si v Lídli, len tak do zásoby morčacie prsia, a teraz sa tu objavil pekný neokukaný recept. V utorok, netradične budem mať hostí tak ich prekvapím dobrým jedlom, dúfam že sa podarí :-)
alex37
bisťu Tánička, si ma dostala teraz, ale nakoľko som šikovná, tak som si našla dodávateľku morčacieho mäsa z domáceho chovu, takže problém žiadny, tvoj rcpt putuje do KK, hviezdičky a veľké ďakujem je zase pre teba :-)
havino
@zuzanka , @mesiar Laci dakujem
@zdenka , nemáš čo pokaziť, smelo do toho, nech vám chutí, dakujem
@alex , Evka to by som aj ja brala dodávateľa, ved aj dodávateľku :-) a dakujem Ti komentár
eviana
Ejha Táni to Tvoje roládkové čarovanie je super...nie raz som sa Tebou inšpirovať nechala, veľmi rada skúsim aj tieto...parádne sú, na prvý pohľad chutné a krásna fotka :)
1x havino
havino
@kukulienka , vdaka
:D no si to vystihla @Evi , ma to dnes presne napadlo, ale už to tu bolo, že ja tu len roládujem s mäsom, tieto sú len preložené a oni sa akosi zroládovali samé :-) dakujem za pekné písmenká
luss44
jáj takto neskoro a taká dobrota, so sušenými slivkami + slanina mäsko robievam, mne to veľmi chutí, mojim doma až tak nie, ale majú smolu, varím ja :) Tánička, krásny tanier.
katka78
Morčacie nejem, ale z kuraťa by som si to dala! Sušené slivky dávam do br.panenky, je to dobrá kombinácia. Chválim aj fotku, no a ten tanier! Pokukujem po ňom dávnejšie, aj v nejakom letáku som ho videla, už len ho ísť kúpiť :-)
marcel83
Mňam! :) Týmto si mi pripomenula mamino "Prasiatko pod slivkou". Tá slivka tam dá perfektnú chuť. Viem, čo bude zajtra na obed ;)
tatranka
Tatianka,to je nádhera!!!!!!!!!! Počnúc krásnym jedlom a veľmi vydarenou fotografiou!!!!!!!!!!! 5*
pusta
krásne si sa vyhrala s celým jedlom, veľmi chutné a na tanieri je priamo nádhera, úžasná delikatessa tomu hovorím.
*****
havino
@luss , dobre máš, správne, mne to tiež chutí aj synom, manžel noo, ale zjedol :-)
@katar ínka, my sme teraz akosi prišli na chuť morčacine a to synátor nás tu otáča a diktuje si druh mäsa, lebo cvičí vo veľkom, tanier :-) to mám celú sadu, aj so šálkami na čaj, na kávu, hlboké taniere keby si videla, krásne sú, riadne hlboké, misy rôzne,podnosy, som rada, že ju mám, dakujem moja
@marcel vdaka, prasiatko pod slivkou som už začula, ale neviem o čo ide, popíš a díky za písmenka, nech vám chutí
@radox , @renulienka , dakujem pekne
@tatranka , Martuška, od Teba pochvala veľmi poteší, viem,že si pedant, pracant a na stolovanie máš nadanie a cit, dakujem
@pusta , dakujem veľmi pekne, práveže som sa nemala na fotenie ani kedy pohrať, manžel už stepoval za chrbtom :-)
@afataga , no to sa narobíš, :-) uložiť slivky, ja uložím, tebe dám lepšiu robotku, zopnúť mäso :-)
mariamka
vyborny napad @havino , kuracie stehna celkom casto vykostujem a sem-tam aj vyprazam, su stavnatejsie, nabuduce ich takto "nastopem" podla teba, aj cesticko musi byt chutne, inac, kukaju na mna celkom ako zive :)
1x havino
havino
@mariamka !!! :-) :-) ty to vieš vždy trafiť, hej, hej, tá farba, ale to je šunka, resp, dávala som moravské mäso, dakujem moja za úsmev aj za komentár
marcel83
Prasiatko pod slivkou "zjednodušene" :

Bravčové plátky karé naklepeme, okoreníme, osolíme, na ne uložíme polovičku slivky /marhule, broskyne/, prekryjeme plátkom šunky a plátkom syra. Prepichneme "durch" špáradlom /aby nám to neutieklo/, naukladáme na pekáč, šupneme maslo a pečieme v rúre. Príloha ryža alebo zemiaky ;)
1x havino
havino
@marcel , fajn, robievam podobne, krkovička, šunka, syr, ale teraz myslíš sušené ovocie, či kompotové? kompotové mi už nezje môj, ani s nožom pod krkom, sušená mu dole krkom nešla, ale sušenú tam pre seba zapichnem veru, dobrý nápad, ja to rada, dik
marcel83
Môžeš dať aj sušené, aj kompót. Podľa dostupnosti ;)
marcel83
Aj s čerstvými som už robil a prasiatko bolo super. :)
palokuchki
Vsetko to vyzera velmi dobre. Chutne pripravene jedlo naservirovane na krasnom tanieri.
svedka
No tak zajtra na obed :) A pre chlapa namiesto slivky dam susenu paradajku,tak snad sa nenahnevas :D




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia