Lacné makové rožky fotorecept

inustek - fotkainustek, 9. októbra 2014
Lacné makové rožky (fotorecept)
Foto: inustek

výborné makové rožky, v ceste nie je žiaden cukor :)

8
porcií
30 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

300 g
170 g
150 g (tuk)
2 PL
štipka
Plnka:
100 g
90 g
6 PL (mlieko)




Postup

  1. 1

    Múku zmiešame so štipkou soli, najemno nastrúhanou mrkvou, maslom a horúcou vodou. Vypracujeme cesto.

    Lacné makové rožky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na plnku si zmiešame mletý mak, práškový cukor a horúce mlieko (vodu).

  3. 3

    Cesto rozdelíme na 4 časti - rožky tak budú menšie. Vyvaľkáme do kruhu a radielkom rozdelíme na 6 alebo 8 častí. Na širšiu stranu dáme lyžičku makovej plnky a stočíme.

    Lacné makové rožky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Rožky poukladáme na pomastený plech alebo použijeme papier na pečenie.

    Lacné makové rožky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Upečieme vo vyhriatej rúre. Po upečení obalíme v práškovom cukre. Dobrú chuť :)

    Lacné makové rožky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    p.s. ak ich nechceme obaľované v cukre, pred pečením ich potrieme žĺtkom a upečieme.

Diskusia k receptu

staja
Peknučké, určite vyskúšam, makové máme radi a určite by mohli byť aj orechové.
jamarlen
pekné rožteky, tuším som tu ešte nevidel "linecké" s mrkvou, sladučká karotka namiesto cukru je dobrý nápad, i keď určite nie bez joulov:)…
ancicka
do cesta nejde cukor,ale ty si ho po upečení nabalila na rožky až,až.Stačilo by ich jemne iba pocukrovať,lebo sú chutné aj bez cukru ked do cesta pridaš vanilkový cukor.
inustek
ďakujem @danila , @staja
@daguska , určite môže byť aj iná náplň, skúšala som so slivkovým lekvárom, tiež to bolo dobré, ale ja proste mak milujem :D
@sovka62 aj ja ďakujem :)
ďakujem @jamarlen , samozrejme, že aj mrkva obsahuje nejaké kalórie a ja sa ani nesnažím tvrdiť opak :D
@ancicka , cukru na rožkoch nie je veľa, len sa to zdá, pretože som ich obaľovala vychladené. Zvyčajne sa obaľujú ešte horúce, a vtedy sa cukor rozpustí, ale je to tam rovnaké množstvo (len ho nie je "vidieť").
V podstate sa vôbec nemusia pocukrovať, stačí ich pred pečením potrieť žĺtkom...
A mimochodom aj vanilkový cukor, ktorý spomínaš, je tiež cukor, takže keď ho pridám do cesta, už nemôžem tvrdiť, že cesto je bez cukru... :)
fixia
práve som ochutnala s orechovou plnkou a neverili by ste, aké sú chutné. Do cesta som pridala lyžicu práškového cukru a hotové som ich už necukrila. Kto nepozná mrkvové cesto na tento spôsob, určite odporúčam vyskúšať. Chuť rožkov je jedinečná. Aj by som si ešte dala, ale čo potom s váhou??? :-( Ďakujem v každom prípade autorke receptu.
staja
Vyskúšala som tieto rožky, dokonca už dvakrát. Veľmi sa nám páčia, s cestom sa výborne pracuje. Nemáme radi obalené v cukre, potrela som ich žĺtkom. @Inustek , výborný receptík.

ubka
Rožky sú chutné robila som podľa receptu vyššie, ale veľmi ma oslovili aj potreté vajíčkom od @staja.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia