Figové bonbóny fotorecept

tatranka - fotkatatranka, 22. septembra 2014
Figové bonbóny (fotorecept)
Foto: tatranka

Kúpené figy nám nechutnali,akoby neboli dozreté a potrebovala som ich nejakým spôsobom použiť.Voľba padla na obyčajný jablkový koláč,/jabĺčka zmiešané s figovou dužinou /. Upiekla Zobraziť celý popisKúpené figy nám nechutnali,akoby neboli dozreté a potrebovala som ich nejakým spôsobom použiť.Voľba padla na obyčajný jablkový koláč,/jabĺčka zmiešané s figovou dužinou /. Upiekla som.Koláčik bol zaujímavo chutný.No figy mi ešte stále ostávali.Tak padla voľba na figové bombóny.

26
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

4 ks
4 čl
8 ks
2 pl
4 pl
1 hrsť
Na obalenie:
2 hrsť
70 + 50 g (aj do zmesi)
50 g
2 pl




Postup

  1. 1

    Tu len prikladám na začiatok,že to bol jablkovo-figový koláč.Fíg som spotrebovala málo,tak prišli na rad figové bonbóny.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Najprv som si vydlabala figovú dužinu.Ide to ľahko,malou lyžičkou.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Roztlačila som ju vidličkou a pridala práškový cukor.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pomlela som si piškóty spolu s hrsťou vlašských orechov.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pridala ku zmesi fíg. Poliala 2 lyžicami umu.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Zmes som premiešala.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Postrúhala som marcipán,na hrubšom strúhadle.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Pridala,posekanú čokoládu. Do zmesi 50 g.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Do kopy spracovala zmes.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Vytvarovala som malé guličky.Z tohto množstva mi vyšlo 26 bonbónov.Obalila som ich v nahrubo posekaných orechoch.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Do guličiek som povpichovala špáradlá.To preto,aby sa mi dobre guľky obaľovali v čokoláde.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Guličky za pomoci špáradiel som ponamáčala v 70 g rozpustenej, várovej čokoláde s maslom a smotanou,alebo mliekom. Niektoré čokoládové bonbóny som posypala sekanými orechmi. Poukladala som ich na mriežku,pod ktorú som podložila plech,aby v prípade kapania čokolády táto padala na plech.Takto po pozberaní z plechu má ešte použitie.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Mriežka nad plechom.Po odobratí špáradiel,bonbóny putovali do chladu.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    A tu je už výsledok mojej práce.Manžel po ochutnávke,sladkosť veľmi chválil a ja som mala dobrý pocit,že naše dosť draho nakúpené figy,mali chutné použitie.

    Figové bonbóny (fotorecept) - obrázok 14

Diskusia k receptu

katka78
Ja už u nás figy nekupujem, presne kvôli ich planej chuti. Kedysi sme mali doma figovník na záhrade, ešte aj tie z neho chutili lepšie ako kúpené z obchodu, hoci nie vždy všetky dozreli. Radšej si vychutnám čerstvé niekde na dovolenke a doma si nechám zájsť chuť. Možno niekde na SK predávajú aj chutné figy, ja som žiaľ na také nikdy nenatrafila. Pekne si sa vynašla @tatranka. Domáce pralinky potešia aj ako darček.
radost
v prospech teba moja mienka: si vynaliezavá šetrná šikovná domáceho pána žienka..:-)
izabella929
@tatranka...fantastick ý nápad...krásne vyzerajú a úžasne dobre si to vymyslela, spojiť ich s piškotkami...)a ja som už vymýšľala, ako urobím z fíg zákusok...ale keď nie sú kvalitné, bude treba buď miešať s iným ovocím, alebo si nechať zájsť chuť...
sracz
5* nádhera, Martuška @tatranka z môjho obľúbeného KK! Na moje medvedie "drobné nežné" laby by som potreboval nasadiť jemnejšie "aplikátory" a aj tak by som ich bol schopný pripraviť iba so sebazaprením! ... poznajúc sa, potrebné suroviny by stihli "ufujazdiť" do mojeho vnútra, ďaleko ešte pred čokoládou!
sonulienka
Výborne si to poriešila Martuška určite vyskúšam ani mne nechutia čerstvé figy.
tatranka
Ivetka,Izabelka,ďakujem za milý komentárik.
@sracz pousmiala som sa pri tvojom komentáriku.Vlastne ti je môj recept na nič,pri predstave ,že si dobroty dáš skôr, ako začneš s receptom pracovať.Ale veď je to jedno,v akej podobe sa ti dobrota,dostane do žalúdka.No mňa teší práve ten výsledok. Práve pred chvíľočkou,keď sme boli s manželom po obede a dali si za ním po mojom figovom bonbóne,zaznelo od manžela priam kráľovske hodnotenie,tejto figovej dobroty.
Manžel skonštatoval,že naše čoko kráľovstvo Orión a Figaro,by sa mali prísť ku mne učiť.To teda bola,pochvala !!!!!!!!!!!!! Uznáš sám.Tebe @sracz ďakujem za vtipný komentárik a 5 hviezdičiek.
A to som si na začiatku spracovania fíg myslela,že asi skončia v koši ! :-)
@zuzana0331 ,@finczi @sonulienka ,@zdenka1009 ,@evusik som rada,že vás zaujala táto moja sladkosť a ďakujem za vaše hodnotenie.

iva2111
Nádherné a určitě výborné bonbóny! Fíky milujeme, čerstvé i sušené :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia