Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát fotorecept

stefanm - fotkastefanm, 26. augusta 2014
Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept)
Foto: stefanm

Pred mesiacom som pridal prácu na prírodný morčací rezeň v ktorej som sa úprimne priznal, že sa mi nevydaril. Ocenili ste moju úprimnosť, poradili Zobraziť celý popisPred mesiacom som pridal prácu na prírodný morčací rezeň v ktorej som sa úprimne priznal, že sa mi nevydaril. Ocenili ste moju úprimnosť, poradili akých chýb sa vyvarovať a pomohlo to. Tento krát sa dielo vydarilo a som spokojný. Reparát splnil moje očakávania a potešil nie len mojich spolu stolovníkov ale aj mňa. Samozrejme pridám aj klip a plním svoj sľub a prianie ktoré odznelo v komentároch.

8
porcií
30 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

Rezeň:
8 ks
16 plátky
2 druhy
Plnený patizón:
2 ks menší
20-30 dkg
2 ks
2 ks uvarené na tvrdo




Postup

  1. 1

    Mäso naklepeme, položíme naň plátky slaniny, ...

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    ... preložíme,sklepeme na okrajoch a okoreníme a osolíme z oboch strán.

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Manželke zoberieme zopár kúskov neviem akého chlebíka, rozmixujeme ho a ...

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    ... zmiešame s kukuričnou strúhankou.

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Rezne obalíme v zmesi strúhaniek, namočíme v oleji a ...

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ... na panvici alebo v rúre prikryte vypražíme.

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pečeň, cesnak, cibuľu a bylinky rozmixujeme a zmiešame s pokrajanými a navlhčenými rožkami. Okoreníme a ...

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ... zmesou primerane naplníme rozkrojeny patizón. Pridáme uvarené a ošupane vajíčka, spojíme a...

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    ... spolu s umytými a ...

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    ...

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    ... pokrajanými zemiakmi ...

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    ... ugrilujeme alebo opečieme na panvici.

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Podával som s ľahkým zeleninovým šalátom a pivom.

    Prírodný morčací rezeň a plnený patizón – podarený reparát (fotorecept) - obrázok 13

Diskusia k receptu

tiginko
mňam! To vyzerá výborne, celé tak ako to je. Presne takú plnku robievam buď do kuraťa, alebo pečiem samostatne, dobrý nápad naplniť ňou zeleninu. A zaujali ma tie rukavice, asi sa nimi čistia zemiaky, kde sa dajú zohnať? Mám ale obavu, že budú dovezené zo zahraničia :-(
stefanm
Tak tu je pozdrav pre @frezia68 - Sisa Sklovská & La Gioia The winnes take it all = aby so mnou nadobro neskončila.




tatranka
Veľmi si sa usiloval.Mne manžel minule doniesol z nákupu morčacie rezne.Vraj boli v akcii.Rozmýšľala som ako ich pripraviť,aby som trochu pozmenila ich prípravu.Tvoj recept sa mi hodí.Ten dôkladný postup sa mi páči.Výsledok je veľmi pekný a určite aj dobrý.Tvoj predchádzajúci,ako píšeš nevydarený postup som nezaregistrovala a preto za tento ti dávam 5*.
frezia68
Ďakujem,ďakujem,ďakujem :-))) a zároveň Ti chcem povedať,že predchádzajúca kritika už naplatí a škoda,že ju nemôžem vymazať.To chutné jedlo ospravedlní všetky chyby minulosti,aj budúcnosti ( ak náhodou.....),lebo vyzerá bars šmačne a ešte takto plnený patizón vôbec nepoznám a všetko na tanieri by mi veľmi chutilo :-) a to som nespomenula tie origoš rukavice,zišli by sa na čerstvú zeleninu,či bandurky.A taký neviemaký chlieb mám aj ja v zásobe pre prípad hladu a myslím,že ho stihne podobný osud,lebo na strúhanku sa bude lepšie hodiť :-))),takže si ma inšpiroval.No a Sisa dovŕšila úspešný reparát,potešil si :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia