Maková torta s malinami

Janka Gáliková
cukrárka hotela Most slávy v Trenčianskych Tepliciach, 26. augusta 2014
Maková torta s malinami
Foto: Ľuboš Pilc
12 ks
porcií
30 minút
príprava
40 minút
na 180/160 °C

Suroviny

100 g
120 g
1 bal.
1 bal.
 štipka
4 ks
100 g
70 g
Krém:
50 ml
1 PL
1 bal.
500 ml
1 bal.
4 PL
250 ml
100 g
Na zdobenie:
200 g
1 bal.




Postup

  1. 1

    Maslo, 30 gramov práškového cukru, vanilkový a škoricový cukor a soľ vyšľaháme do peny. Postupne za stáleho miešania pridáme štyri žĺtky.

  2. 2

    Bielky a 90 gramov práškového cukru vyšľaháme dotuha a opatrne vmiešame do žĺtkovej peny. Zmiešame mak s múkou, pridáme do cesta a všetko dôkladne premiešame. Cesto nalejeme do vymastenej a vysypanej tortovej formy a uhladíme. Dáme piecť do spodnej polovice predhriatej rúry (elektrická rúra: 180°C, plynová: stupeň, teplovzdušná: 160°C). Po upečení necháme korpus vychladnúť.

  3. 3

    Vodu zmiešame s citrónovou šťavou a namočíme do nej želatínu. Necháme napučať. Po napučaní rozpustíme vo vodnom kúpeli. Kyslú smotanu, vanilkový a práškový cukor dobre premiešame, pridáme ušľahanú šľahačku, rozpustenú želatínu a maliny. Krém natrieme na vychladnutý korpus a dáme na tri hodiny do chladničky. Navrch rozložíme maliny a zalejeme červeným tortovým želé.

Diskusia k receptu

marcy
vyzerá luxusne,ja som makováááá
steffik
Asi to čoskoro vyskúšame. Vyzerá prudko jedlá a mak možem kedykoľvek a v akomkoľvek množstve.
nynuna
Krásná kombinace, moje a mých vnoučat oblíbená :)
ampara
Robila som ju v sobotu,je taká dobrá ako vyzerá. Robila som ju vo forme s priemerom 23 cm,ale korpus bol veľmi vysoký, takže odporúčam použiť formu aspoň 26 cm.
lemonova
Dlho som hľadala fakt dobrý makový korpus a tento vyzerá luxusne :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia