Hydinová pečeň po libanonsku

mijaita - fotkamijaita, 15. augusta 2014
Hydinová pečeň po libanonsku
Foto: mijaita

Velmi zajímavá kombinace a překvapivě velmi dobrá. Varianta teplá i za studena.

Suroviny

40 dkg
2 PL
3 strúčiky
1 - 2 PL
1 PL (pokud je)
20 lístků




Postup

  1. 1

    Kuřecí nebo krůtí játra (pečeň) očistíme a po stranách laloků nakrojíme aby na pánvičce neprskala a nevystřelovala.

  2. 2

    Rozehřejeme si máslo s olejem (tahle směs také zabraňuje prskání) a restujeme játra i s cibulí pokrájenou na tenké plátky ze čtvrtek. Klidně osolíme a opepříme ihned.

  3. 3

    Téměř hotová játra, hezky opečená zastříkneme vínem. Ještě minutku restujeme a vmícháme drobně posekanou mátu.

  4. 4

    Játra jsou výborná horká, ale za studena chutnají ještě o něco lépe. Samotná nebo i na chleba.

Diskusia k receptu

askadaniela
Dcéra nemá rada pečienky, ale ja ano a táto sa mi ale veeeľlmi pozdáva :-). Urobím ju asi na nedeľu, kým ešte nie je doma :-)
jozka2
kuraciu pecen mam velmi rada,skusim vyskusat,podla teba.5*
gubics
Stojí to za vyskúšanie, je iná aké obyčajne robím.
askadaniela
Mila @Mijaita , po dvoch rokoch som nasla Tvoju TS :-). Tuto pecen sme si s manzelom oblubili, robievam ju docela casto, pretoze je velmi chutna a rychlovka :-). Uz som ju vyskusala aj so spagetami, vynikajuca je s bulgurom ci s kuskusom. Dokonca aj s finskou vodkou miesto vina, ked nebolo naporudzi :-) - aj tato varianta s matou velmi ladi. Vyskusam teraz najblizsie pridat cesnak podla Tvojho odporucania a skusim tentoraz pridat aj fotku. Prajem Ti krasne leto a vela prijemnych zazitkov z poznavania krasnych miest :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia