Pražské gule fotorecept

nikola166 - fotkanikola166, 1. augusta 2014
Pražské gule (fotorecept)
Foto: nikola166

Recept mám od úžasnej sesternice z Prahy :)

8
porcií
50 minút
príprava
10 minút
na 180 °C

Suroviny

Piškoty:
6 ks
170 g
180 g
70 g
Krém:
400 g
250 g
100 ml
1 ČL
3 PL
Cukrový sirup:
300 g
50 ml
Okrem toho:
250 g nesolené lúpané




Postup

  1. 1

    Najprv si pripravíme piškotky. Oddelíme žĺtky od bielkov. Žĺtky s cukrom vyšľaháme do peny, postupne pridáme múku a škrob.

    Pražské gule (fotorecept)  - obrázok 1
  2. 2

    Do bielkov pridáme 3/4 cukru a vyšľaháme tuhý sneh. Zľahka primiešame žĺtky s múkou.

    Pražské gule (fotorecept)  - obrázok 2
  3. 3

    Cestom naplníme cukrárenský sáčok s hladkou trubičkou a tvarujeme piškotky. Pečieme vo vyhriatej rúre asi 10 minút.

    Pražské gule (fotorecept)  - obrázok 3
  4. 4

    Medzitým si pripravíme krém. Cukor a vodu dáme variť, do cukrovej vody pridáme ocot.

    Pražské gule (fotorecept)  - obrázok 4
  5. 5

    Arašidy si nasekáme na menšie kúsky.

    Pražské gule (fotorecept)  - obrázok 5
  6. 6

    Maslo vyšľaháme s vychladnutou cukrovou vodou a kakaom. Vznikne nám výborný lahodný krém.

    Pražské gule (fotorecept)  - obrázok 6
  7. 7

    Piškotky po dve zlepíme krémom. Uvaríme si ďalší sirup, do ktorého môžeme ihneď namáčať povrch piškotiek.

    Pražské gule (fotorecept)  - obrázok 7
  8. 8

    Obalíme ich v nasekaných arašidoch.

    Pražské gule (fotorecept)  - obrázok 8
  9. 9

    A už len pofrkáme čokoládou a môžu sa podávať :)

    Pražské gule (fotorecept)  - obrázok 9
  10. 10

    Spokojný výraz sesterky s krásnym úsmevom :P

    Pražské gule (fotorecept)  - obrázok 10

Diskusia k receptu

zdenkas
Veľmi veliká vďaka za tento receptík. Už dávno sa na ne chystám. Myslím,že podľa tvojho receptu by som to mala zvládnuť. Ukladám :-))
jozka2
nikolka,velmi dobre si napiekla,je to rychlovka/nepriznam sa ale ja si tak polepim piskotky uz kupovane,bude to rychlejsie a hlavne rychlovka/
kukulienka71
som veľmi zvedavá na chuť krému, tie obyčajné maslo+cukor+kakao mi veľmi nechutia, ale tu ten ocot možno dokáže zázraky. Uvidím. Pekne sa ti podarili!
orchidea
Tento recept ma preniesol do detstva...veru som už na túto dobrotu aj zabudla...ďakujem za pripomenunie a samozrejme si recept ukladám a teším sa keď ho vyskúšam.
hanka56
dělala jsem je na konec školního roku do školky :-) akorát jsem nedělala buflery, ale dala jsem piškotové těsto do formiček ( polokoule) a potom vydlabala :-)))
evanaaa
Chutné gule, a výborný krém, arašidy mám rada, ale aj také kešu, skúsila by som dať tie, alebo lieskovce, nemusel by to byť originál recept, lebo by som musela robiť iný krém, ale aj tak.......
jamarlen
už podľa foto je to také sýte, že by som nezjedol viac ako polovicu, ale vyzarajú krásne a musí to byť poriadna piplačka….
morza
Sympatická pani (slečna), musia byť aj koláčiky výborne.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia