Torta pre Agátku 3 fotorecept

evusik - fotkaevusik, 27. júla 2014
Torta pre Agátku 3 (fotorecept)
Foto: evusik

naša krásna vnučka Agátka má tri rôčky a babka, to ako ja, jej tak ako každý rok upiekla tortu... veď tak to má byť...

12
porcií
30 minút
príprava
35 minút
na 160 °C

Suroviny

Korpus čokoládový:
6 ks
120 g
150 g
100 g
6 ks
100 g
1 ks
Plnka tvarohová:
500 g
800 g
2 bal.
2 - 3 PL
1 - 2 bal.
Plnka čokoládová:
400 g
200 g




Postup

  1. 1

    Oslava narodenín sa konala v sobotu a ja som mala tak veľa roboty, že piecť som začala v piatok o 11-tej v noci... preto ani nemám skoro žiadne fotky z pečenia...čo už... korpus som upiekla a nechala vychladnúť, táto fotka je už zo soboty rána Takže korpus: bielka s cukrom vyšľaháme na sneh, v druhej miske rozpustíme čokoládu, pridáme maslo a vyšľaháme, po jednom pridáme žĺtka, potom preosiatu múku a prášok do pečiva, nakoniec zľahka zamiešame sneh. Pečieme na 160°C asi 40 minút, ja som piekla 30 minút pretože som piekla vo veľkej forme 28cm

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Tvarohová plnka: tvaroh s kyslou smotanou vymiešame, cukor pridáme podľa vlastnej chuti, želatínový stužovač pripravíme podľa návodu a zmiešame s tvarohovou plnkou

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    upečený korpus nevyberieme z formy, po bokoch dáme jahody a ananás a navrstvíme tvarohovú plnku a dáme stuhnúť najlepšie cez noc... moja tuhla asi štyri hodiny a stuhla veľmi pekne... potom som stiahla obruč aby som mohla tortu ozdobiť

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    na tvarohovú plnku dáme čokoládovú plnku, ktorú pripravíme zmiešaním zmäknutej čokolády a kyslej smotany - je to niečo medzi plnkou a polevou

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    a už len ozdobíme... ja som použila čerstvé ovocie

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    a aká by to bola narodeninová torta bez sviečky a ja som ešte pridala taký malý veselý narodeninový ohňostroj z lízaniek, tie som pozastrkovala do farebných slamiek

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    oslava bola na chate spojená s grilovačkou tak mám tortu odfotenú len takto - hotovú... bohužiaľ v reze som zabudla fotiť, ale určite si to viete predstaviť :)

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    no a pre Agátku som ešte ušila takúto handrovú bábiku... svoju prvú handrovú bábiku som šila našej dcére keď mala tri roky a teraz som zas pre jej dcéru šila bábiku tiež k tretím narodeninám... aj také náhody sa dejú... a s týmto mackom sa hrávala malá Evka (to ako ja) pred viac než 50-timi rokmi... darčeky som zabalila a mohlo sa ísť gratulovať

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    prvým gratulantom bol bratranec Jerguško :-)

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    a rozbaľovanie darčekov mohlo začať

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    a bábika hneď aj dostala meno Žofka

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    a keď prišla na stôl torta, deti sa do nej hneď pustili, veď čokoládu treba ochutnať a najlepšie prštekmi... torta je zjedená, deti už spia a naša Agátka má už tri rôčky... to to letí...

    Torta pre Agátku 3 (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

brambora
Zofka skoncila dolu hlavou :D krasne deturence, nadherna, taka "ziva" torta, uz len zakusnut... taketo lubim...
sany11
Aj ja chcem taku babku,lebo nemam ziadnu : ( torta je krasna a podla surovin aj100 % vyborna.
kukulienka71
Ani sa neviem rozhodnúť, či sa mi páči viac torta alebo bábika:-) obe sú veľmi nápadité, ozajstné, vlastnoručne zhotovené darčeky sa rátajú najviac! Si veľmi šikovná! Zdobenie torty ma dostalo asi najviac, je krásne a prirodzene sfarbená:-), 5*
radost
sledujem tvoje narodeninové tortičky..
a tak nám ten čas rýchle ukrajuje..
potešením je-že vnúčatkám dobré prideľuje..
sú naša radosť..
nech všetkého dobrého máte viac než dosť..
katkat
Krasna torta, niet nad domace torty s ovocim a tvarohom... mne sa vsak este viac paci ta babika :) takato babika je tisic krat vzacnejsia nez akakolvek kupena.. asi sa zacnem venovat rucnym pracam, aby som aj ja raz mohla svoje deti a vnucata takto tesit, velmi sa mi to paci... a deturence su tiez krasne :)
tatranka
To je milá tortička s tým ovocím.Ani lepšie si to nemohla s ozdobením vymyslieť.A darček,nádhera.Zo srdiečka od babičky.Uvidíš,ako bude tvoju bábiku ľúbiť.
Malej vnučke želám zdravie a vám radosti z malej. 5*
mesiar50
Velmi pekna torta.To ovocie ti ju posunulo vyssie o par levelov.Tvojej vnucke zelam,len to najlepsie.
evusik
dievčence a chlapec ďakujem krásne za krásne komentáre a priania... ja som sa momentálne doplazila k PC z kuchyne, v tomto horku zaváram broskyne... teda dozavárala som :-) konečne :-)
izabella929
@evusik...to sú tak prekrásne fotečky, na ktorých očičká detičiek žiaria šťastím nad krásou , farebnosťou a určite veľmi chutnou tortičkou...k tomu nie je treba nič komentovať...fotečky povedali všetko a dalo sa z nich vyčítať úžasné šťastíčko...)potešili ma tvoje fotky...)
mariamka
mne sa velmi paci, aj ako si to ponala, ovocne a zdravo, ziadne potahovky, barbiny a hellokitty.., a rucna praca klobuk dole! ako si sila tu babiku? je rozkosna, bodol by postup, zeby som si tiez raz svihla :) deticky su roztomile, a ze si mohli torticku ochutnat rucne-strucne, mile :)
kecemis
A ci si mozem jednu objednat na december, ked nasa princezna bude mat 3?
hanak
Paradna torta, paradne fotky, paradne deturence.....skvela babka. Tak to ma byt!
evusik
@izabelka ďakujem krásne... naše vnúčatká sú naša radosť- možno klišé ale pravda veliká, dokážu ma uťahať a zároveň nabiť energiou...
@mariamka čas poťahoviek mám myslím už za sebou a v tomto horku sa ani iné piecť nedá len niečo jednoduché ovocné a toto je taká klasika... čo sa týka bábiky tak som samozrejme fotila postup, lebo nato som ja maniak a možno aj pridám ale asi len na môj blog, lebo to bude veľmi opisné a možno podrobné, ešte neviem...
@kecemis jasné, že upečiem, len ako ju k tebe dopravím??? ale vlastne ty si šikovný ty to zvládneš aj sám :-)
@hanak ďakujem jasné-babky sú tu nato aby rozmaznávali svoje vnúčatká a dedkovia tiež :-)
ywett
tak to je niečo prekrásne, či fotky, torta, bábika a recept som čítala so zatajeným dychom :-) Agátka je krásne dievčatko a prajem jej všetko najlepšie k narodeninám, veľa zdravia, šťastia, lásky, radosti :-)
altyn
@evusik nechceš si ma adoptovat? Za vnučika síce nie; ale takú tortu "mňam" prijmem... Krása a určite fantastická chuť; kam sa hrabbú umelohmotné poťahovky...:-)))
evusik
@ywett ďakujem aj za Agátku :-)
@altyn ha-ha že adoptovať :-) prečo nie? mladý pomocník sa v domácnosti vždy zíde .-)
dudka1979
krásna tortička aj vnučka, určite ju vyskúšam, niečo také vkusné a dokonalé som dávno nevidela :-)
evanaaa
@evusik , pamätám sa, keď sa tvoja vnučka narodila, lebo po nej sa potom narodila aj moja - ale pravnučka Natálka, tá bude mať tri rôčky 12.8.....ibaže, ja jej tortu neupečiem ako ty, ona má babku cukrárku tá jej iste upečie. Ale aj tak, iste si tou chutnou bombou vitamínkov potešila malú Agátku a jej bratančeka a ostatných, je taká "prírodná" a deťom chutila, aj bábike sa iste ušlo. Vidíš, skôr by som takú bábku ušila, ako tortu upiekla, dobrý nápad, :-).
evusik
@dudka1979 ďakujem... potešíma ak upečieš a dáš vedieť ako chutilo :-)
@evianaaa práve preto som piekla takúto tortu aby ju mohli jesť aj deti a v tom teple dobre padla aj nám dospelým...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia