Chlebové kornútky plnené šalátom fotorecept

tkatka - fotkatkatka, 3. júla 2014
Chlebové kornútky plnené šalátom (fotorecept)
Foto: tkatka

Recept na chlebové kornútky som našla na tejto stránke: http://www.limarapeksege.hu/2011/03/kenyertolcserek.html hneď som ich musela vyskúšať :))) sú vynikajúce :)))

8
porcií
30 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
500 g
1 ks
140 g
1 PL
1,5 čl
1 PL
100 ml
100 ml
20 g
 na potretie
 na posypanie
Plnka:
3 ks
3 ks
1 ks
2 PL
425 ml
2 ks




Postup

  1. 1

    Najprv si urobíme kornútky (8 kusov) z tvrdšieho papiera a obalíme ich alobalom.

    Chlebové kornútky plnené šalátom (fotorecept)  - obrázok 1
  2. 2

    Z droždia, cukru a vlažného mlieka si urobíme kvások. Do rýchlokysky (alebo misy) si dáme múku a soľ, zamiešame. Pridáme ostatné suroviny na cesto a vykysnutý kvások, vypracujeme hladké nelepivé cesto. Rýchlokysku uzavrieme a vytlačíme vzduch a necháme vykysnúť.

    Chlebové kornútky plnené šalátom (fotorecept)  - obrázok 2
  3. 3

    Cesto rozdelíme na 8 bochníkov.

    Chlebové kornútky plnené šalátom (fotorecept)  - obrázok 3
  4. 4

    Bochníky vyšúľame na dlhí pás...

    Chlebové kornútky plnené šalátom (fotorecept)  - obrázok 4
  5. 5

    ...natočíme na pripravené kornútky (alobalové kornútky môžeme potrieť olejom). Rúru nastavíme na 35 °C vložíme plech s kornútami na 15 minút necháme kysnúť.

    Chlebové kornútky plnené šalátom (fotorecept)  - obrázok 5
  6. 6

    Po vybratí ( rúru nastavíme na 180 °C) kornútky potrieme rozťahaným vajíčkom a posypeme sezamovými semienkami. Plech vložíme do vyhriatej rúry a kornútky upečieme do zlatista (mne to trvalo 30 minút).

    Chlebové kornútky plnené šalátom (fotorecept)  - obrázok 6
  7. 7

    Z upečených kornútkov vyberieme papierové kornútky.

    Chlebové kornútky plnené šalátom (fotorecept)  - obrázok 7
  8. 8

    Papriky, paradajky, cibuľu, šalát, vyprážaný rezeň nakrájame na kocky a vložíme ich do misky, pridáme majonézu, smotanu, soľ, tymián a dobre zamiešame.

    Chlebové kornútky plnené šalátom (fotorecept)  - obrázok 8
  9. 9

    Do kornútkov vložíme list z ľadového šalátu a naplníme plnkou a môžeme podávať :)))

    Chlebové kornútky plnené šalátom (fotorecept)  - obrázok 9
  10. 10

    Sú vynikajúce :))) prajem dobrú chuť :)))

    Chlebové kornútky plnené šalátom (fotorecept)  - obrázok 10

Diskusia k receptu

katka78
Poznám ich v mini verzii - ako maličké jednohubky s rôznymi plnkami, dostať na ne aj originál formičky. Zaujmú aj ako milé pohostenie pre návštevu :-)
zolik
Pracne, ale krasne. Mne by urcite chutili aj len tak, bez schnitzle. Za 5.
1x tkatka
pusta
veľmi pekný recept, si veľmi šikovná, dole klobúk a palec hore.
*****
1x tkatka
mariamka
zasnem! krasne uliky si napiekla a dokonca plnene,, ten vyprazany rezen ma tam dostal :) 5*
1x tkatka
babkamt
Naozaj sa ti vydarili. Ruka mi vystrelila k monitoru, chcela som sa ponúknuť:-)
1x tkatka
sisuk
dobrý nápad, ako z 2 rezňov nakŕmiť 4-8 ľudí... :-) 5*
1x tkatka
tkatka
@kukulienka71 ďakujem veľmi pekne :))) Má tam byť 1 PL cukru ale ak sa ti to zdá veľa tak pridaj len 1 KL :)))
tkatka
Ďakujem Vám veľmi krásne za milé komentáre veľmi ma potešili :)))
hanka56
Tak jsem dělala včera kornoutky, místo řízku jsem dala restované kousíčky kuřecích stehen a nedala jsem tymián, přidala jsem kapii a porek a byla to mňamka, jen se po ní zaprášilo. :-))
nedaří se mi přidat foto
1x hubata
mezi
Preco ich volas chlebove, ked cesto je kolacove-obsahuje vajce?! Preco ich volas kornutiky, ked su to slimaky?! Paci sa mi len napad. Urobim si ich naozaj chlebove s velkym mnozstvom slnecnice a kminu a naozaj ako kornut- placku/stvorec cesta zakrutim do kornutu a urcite ich nebudem potierat vajcom.
hubata
@tkatka : uvidela som tvoj tanierik a to je záruka nejakej dobroty. A nemýlila som sa, plnka do kornútika ako tu píšu aj varecháčky, sa dá všelijako obmieňať a preto je to vďačný receptík. Kornútiky vyzerajú dobre aj pri slávnostných príležitostiach, vždy sa zídu ako niečo neokukané na stole. Vďaka za receptík, foto aj krásny popis a ukladám do KK.
Vďaka.
medovnicek
recept som si ihneď uložila, mám teraz super inšpiráciu, keď mi príde návšteva, vďaka za recept
mariaklara
recept ako z kuchárskej knihy, určite urobím, ja to veľmi lákavé....:-)))
motyka
Okrem iste dobrého a chutného receptu, obdivujem nápad vyrobiť si doma formičky na kornútky. Si skutočne šikovná a nápaditá. Raz za čas určite vyskúšam. Ďakujem za inšpiráciu.
kometa
Tvarom aj týmmi formičkami z alobalu mi to trochu pripomenulo nemecký Stockbrot :) na ten mám samé krásne spomienky a tento recept niekedy vyskúšam, vyzerá to super ;)
mracik9
tkatka@ ,tak takéto niečo som potrebovala,určite si moji hostia na tom veľmi pochutia,ďakujem (a pozerám že už si tu dávno nič nepridala,škoda :))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia