Karfiolové placky z ovsených vločiek

summerx - bez fotkysummerx, 13. júna 2014
Karfiolové placky z ovsených vločiek
Foto: summerx

Recept na karfiolové placky som našla na internete, avšak upravila som si ho podľa seba.

Suroviny

1 hrnček
3 ks
2 dcl




Postup

  1. 1

    Do misky dáme mlieko, žĺtka a ovsené vločky, ktoré sme zaliali vriacou vodou - asi3dcl (ja som ich zaliala vodou, v ktorej som varila karfiol). Pomixujeme, pridáme postrúhanú mrkvu a uvarený karfiol pokrájaný na drobné kúsky. Okoreníme. Bielka z vajec vyšľaháme a pridáme do zmesy. Nakoniec zahustíme trochou strúhanky a vyprážame na panvici.

  2. 2

    Ja som karfiolové placky podávala s novými opekanými zemiakmi, kyslou smotanou a uhorkovým šalátom. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

venusa
Som tak strašne :=) placková, že som ich všetky prestala robievať z dvoch dôvodov :=) a možno to je tým cesnakom, ktorý v karfiolových netreba. Máš ich však neodolateľné.

bojar
karfiol milujem, ale ovos je pre kone
micanela
@bojar , ak raz nedajboze budes mat problemy s pecenou alebo s pankreasom ovos ocenis ako hodnotne a dietne jedlo ... samozrejme nie ten pre kone ale rozne upraveny ovos "pre ludi" :-)
bembo
niet nad klasický vyprážaný karfiol,ale toto určite vyskúšam,a nie je s tým ani toľko roboty.dík za inšpiráciu.verím že to bude chutiť výborne




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia