Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom

kukulienka71 - fotkakukulienka71, 11. júna 2014

V tomto teple veľa nevarím. Na zahnatie hladu som VYMYSLELA ovocný šalátik, v ktorom sú zastúpené takmer všetky živiny a môže sa vyskladať podľa Zobraziť celý popisV tomto teple veľa nevarím. Na zahnatie hladu som VYMYSLELA ovocný šalátik, v ktorom sú zastúpené takmer všetky živiny a môže sa vyskladať podľa ľubovôle a sezónnosti ovocia.

2
porcie
15 minút
príprava

Suroviny

10 dkg
1 ks
10 dkg
10 dkg
1 ks
2 dl
1-2 PL
1 čl
1 čl




Postup

  1. 1

    Všetko ovocie som mala čerstvé a dobre vychladené, tak isto aj acidko. Ovocie umyjeme, odkôstkujeme a pokrájame podľa gusta. Dávala som do misy jahody, ktoré boli drobné, tie som nechala v celku

    Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 1
  2. 2

    pridala som marhuľu spolu so šupkou

    Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 2
  3. 3

    ďalej žltý melón (zelenkavej farby)

    Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 3
  4. 4

    a oranžový melón. Väčšina červeného a oranžového ovocia obsahuje beta-karotén, silný antioxidant, ktorý nás chráni pred voľnými radikálmi v podobe ostrých slnečných lúčov, pomocou neho sa opálime pekne do hneda.

    Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 4
  5. 5

    Na panvičke som rozpálila ghee a pridala som cukor a ovsené vločky, aby sa pekne skaramelizovali. Za inšpiráciu ďakujem @safran z jej receptu na ovocný šalát so špargľou, tam mala tento krokant a mne veľmi zachutil.

    Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 5
  6. 6

    Acidko vylejeme do vyššej misy a pridáme dužinu zrelého avokáda. Zmixujeme na hladkú masu ponorným mixérom. Bude mať až penovú konzistenciu a výbornú chuť ;-)

    Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 6
  7. 7

    ...

    Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 7
  8. 8

    ovocie posypané krokantom premiešame opatrným podhadzovaním v mise, spodné sa dostane navrch a nič sa nerozpučí. Podávame s dezertnou vidličkou, napichujú sa na ňu kúsky ovocia a namáčajú v dipe. Ovocie si môžete zvoliť podľa sezóny a vo vlastnej kombinácii, kto sa bojí acidka, odporúčam zmixovať avokádo s nejakým ovocím, ktoré je šťavnatejšie, aby sa dosiahla konzistencia dipu. Kyslomliečnu kombináciu som zvolila kvôli chuti, bielkovinám a aj prospešnosti na trávenie. Pekné leto vám prajem:-)

    Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 8

Diskusia k receptu

safran
som rada, že si použila krokant, dokonca s ghee :-) verím, že to nie je jediný recept a nájdeš preň aj viaceré využitie :-)) v tomto teple sa naozaj žiada čo najľahšie a najosviežujúcejšie jedlo - ovocie je výborná voľba! dip zas inšpiroval mňa...
havino
ovocný šalát super, miešam tiež a dnes bol tiež u nás, ved to nič iné v tých horúčavách ani nechutí, na marhule si ešte musím počkať, vy dolniaci ste rýchlejší v dozretí ovocia, ako my horniaci, ale ten dip sa mi páči, najskôr som išla napísať, že s acidkom bez príchute, čo kupujem k haluškám, že si neviem predstaviť, ešte raz som vyrolovala hore, že aké to acidko bolo a ono ochutené, tak to je iná vec, ja určite vyskúšam, dnes som dve avokáda kúpila, zrejú si ešte na mise
megdesign
Hmmmm..... Acidko ma na mna, nie mocopudne, ale tie druhe ucinky, tak neskusim. Ale avokado samotne, pripadne s pomarancom a zazvorom, abo Guacamole...... joooj...

S prizmurenym okom davam 1/2 * :P
brambora
taky salatik by som si dala na zahradke, na hojdacke... ale asi bez toho dipu, len taky "suchy", mozno par kvapiek medu. ;) len niekto by mi musel to ovocie nakrajat. :D
kukulienka71
@megdesign , chcel si povedať asi "laxatívne", že? prispôsob svojmu tráveniu ten dip, urobí ti dobre, uvidíš;-) od teba aj 1/2 hviezdičky je veľa, ty skupáň ;-) @brambora , bola by si príjemne prekvapená tým dipom, hádam raz nájdeš odvahu :-) daj si tam drobné ovocie a nemusíš krájať :-P
gubics
Dobrý nápad ,netreba sa škvariť v tej horúčave pri sporáku. A snď sa dá od toho aj schudnúť.
megdesign
Jasne :) Hamba je este horsie, ako hanba :D

Okej, okej.... sa tu nemusime bavit o h****ch v tolkych komentoch :D




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia