Tvarohový koláč s čokoládou a sušenými slivkami fotorecept

stacy77777 - fotkastacy77777, 2. júna 2014

Strúhaný tvarohový koláč pozná takmer každý, chcela som trocha zmenu,celkom sa zadarilo, zmizol za deň.

30
porcií
40 minút
príprava
35 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
400 g
300 g
150 g
1 ks
1 ks
1 ks
Tvarohová plnka:
1 kg
180 g
5 ks
1,5 pl
100 g
100 g




Postup

  1. 1

    Vypracujeme zo surovín cesto, dáme do chladničky.

    Tvarohový koláč s čokoládou a sušenými slivkami (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na plnku si vymiešame cukor so žĺtkami, pridáme tvaroh,premiešame. Pridáme solamyl a tuhý sneh z bielkov. Môžeme pridať aj bielko, ktoré nám zostalo nepoužité do cesta. Všetko zľahka premiešame, pridáme na kúsky nasekanú horkú čokoládu a nakrájané sušené slivky.

    Tvarohový koláč s čokoládou a sušenými slivkami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Cesto z chladničky rozdelíme na polovice, jednu nastrúhame na vymastený a múkou vysypaný plech.

    Tvarohový koláč s čokoládou a sušenými slivkami (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Natrieme plnku.

    Tvarohový koláč s čokoládou a sušenými slivkami (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na plnku nastrúhame druhú časť cesta.

    Tvarohový koláč s čokoládou a sušenými slivkami (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pečieme na 180°C približne 35minút. Vychladený posypeme práškovým cukrom,prípadne pofŕkame čokoládou.

    Tvarohový koláč s čokoládou a sušenými slivkami (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

valeri
Áááá stúhaný tvarožník :-)), za mlada som ho pekávala, ale tie slivky a čokoláda v ňom nebývali, ale super - môže byť :-))
radost
vravíš-že úspešná inovácia..??
my dojedáme obyčajný tvarohový mrežovník..poznačím si plus čoko a slivky..:-)
1x pata99
alena45
tiež som ho kedysi, ale fakt dávno robievala. Tvoja inovácia vyzerá byť veľmi chutná.
luss44
milá @stacy77777 , teda riadny kus koláča si napiekla :) Plnka musí byť podľa surovín fajnová, tie slivky vyskúšam, zatiaľ dávam len slivk.lekvár. Dnes si u mňa už druhá šikuľka so skvelým koláčikom :)
kukulienka71
Mojich 5* ti právom patrí, @stacy77777. veľmi pekne spracovaný recept, pekné fotky. Na tvarohové mám zvlášť kolónku v KK, už sa teším na pečenie podľa teba :-)
havino
viem, že dobrýý, ved poznáme, ale kde by mňa napadlo dať čokoládu a nie to ešte slivky do tvarohu, jasné, že len ešte lepší musí byť, ja uložím, lebo ja aj zabudnem a medzi tvarohovými nájdem inšpiráciu, super @stacy , chválim za inšpiráciu
ivav
aj mne sa vylepšenie receptu veľmi pozdáva
danielcacka
tento koláč mi veľmi chutí ale väčšinou ho jem iba ja a prípadná návšteva, vyskúšam s touto obmenou, snáď prejde aj u zvyšku rodiny
ywett
tvarohové koláče mám veľmi rada, vydaril sa ti krásne :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia