Pečený batát na tymiánu s hlívou a pšenicí

mijaita - fotkamijaita, 22. mája 2014
Pečený batát na tymiánu s hlívou a pšenicí
Foto: mijaita

Výborná kombinace sladké brambory s houbou a tymiánem (rozmarýnem)

2
porcie
45 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1 hrsť
1 - 2 PL (alebo varená)
1 PL
1 ČL




Postup

  1. 1

    Oloupaný batát pokrájím na měsíčky. Do pekáčku dám trošku oleje a měsíčky batátu v něm obrátím. Pokladem vedle sebe, posolím trošku a posypem snítkama tymiánu.
    Pečeme 30´ při cca 170°C přikryté (pokládám na pekáček pečící plech) . Po upečení lehce dotáhnu pod grilem.

    Pečený batát na tymiánu s hlívou a pšenicí - obrázok 1
  2. 2

    Hlívu natrhám podélně (krájením se drobí) a na kousku másla opeču. Osolím a opepřím.

  3. 3

    Na mísu přendám pečený batát, úhledně upravím, na střed pokladu opečenou hlívu a posypu naklíčenou pšenicí (nebo pouze vařenou, protaženou máslem po hlívě) Ozdobím čerstvým tymiánem. Syté a výborné.

    Pečený batát na tymiánu s hlívou a pšenicí - obrázok 3
  4. 4

    Klíčená pšenice červená

    Pečený batát na tymiánu s hlívou a pšenicí - obrázok 4

Diskusia k receptu

monniee
Hliva je úžasná aj upečená v trúbe. Odporúčam..napríklad trošku posypanú korením garam masala.
Inak recept je super :)
livinka
@mijaita skvelý recept! môj priateľ miluje batáty, hlivu, aj tymian, ale nikdy ma ešte nenapadlo skombinovať tieto tri suroviny dohromady a pripraviť mu niečo takéto.. určite vyskúšam! :)
mijaita
@tassiedevil vzdyt vyzkousej co ti bunky radej :-) Mne s k tymianu nebo rozmarynu rozhodne šmitlink :-) nehodí. Když si něčím nejsem jistá, vyzkouším na jednom soustu. Nabodni na vidličku a pošmitlinkuj !
mijaita
:-) :-) :-) vyslovujme šnycl :-) jasně, tak to mě nenapadlo! Ale i kdyz ja šnycle vyrazně miluju, nehodil by se mi k tomu. K takovym jidlum ze zeleniny ja uprednostnuju nic nebo vareny, kureci steak nebo varene hovezi maso.
jozka2
bataty mam rada na akykolvek sposob,urcite to musi byt chutne.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia