Pletienky prepletané pršutom fotorecept

havino - fotkahavino, 20. mája 2014
Pletienky prepletané pršutom (fotorecept)
Foto: havino

Videla som, skúsila som, ponúkam na inšpiráciu.

70 minút
príprava
20 minút
na 180-200 °C

Suroviny

500 g (alebo hladká múka špeciál)
21 g
1 ČL
1,5 ČL
150 ml
100 ml
1
3 PL
 (anglická slanina)




Postup

  1. 1

    Zo surovín vypracujeme vláčne nelepivé cesto, tekutiny pridávame postupne, nie naraz podľa tuhosti cesta, radšej mierne tuhšie nech je, aby sa dobre plietlo a následne pri kysnutí neroztekalo. Vypracované cesto dáme vykysnúť, mne kyslo 40 min.

    Pletienky prepletané pršutom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vykysnuté cesto preložíme na podložku, premiesime a rozdelíme na 6 bochníkov.

    Pletienky prepletané pršutom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Následne každý jeden bochník, rozdelíme na 3 časti a z každej časti urobíme šúľok. Tri šúľky si hore spojíme podľa foto a už podľa ľubovôle a chuti prekryjeme šúľky pršutom, anglickou slaninou. Buď jeden šúľok, alebo dva, ako je na foto, alebo aj všetky tri. Ja som išla na istotu, včera som kúpila pršút na tento účel a záhadne polovica ešte večer vraj pri futbale zmizla. Do obchodu sa mi už bežať nechcelo.

    Pletienky prepletané pršutom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Keďže som ho mala málo, aj jeden musel byť len zamotaný.

    Pletienky prepletané pršutom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Prepletieme do pletienok, konce zahneme do spodu, nič sa nelepí, normálne sa s tým pracuje, uložíme na plech a necháme 20 min podkysnúť. Po 20 min potrieme osoleným vajíčkom, posypeme semiačkami podľa chuti.

    Pletienky prepletané pršutom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pečieme podľa zvyku a znalosti svojej rúry. Ja som piekla horkovzduchom na 180 C.

    Pletienky prepletané pršutom (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

eviana
@havino , neskutočné sú Táni, krásne, už na pohľad voňavé, ľahučké, chrumkavé, chutné... kvôli takýmto by som aj na kraj sveta išla... Keď ukážem môjmu mláďatku toto isto bude chcieť skúsiť, toto presne podľa jeho gusta :) Chválim, ukladám, vyskúšam, ďakujem :)
pusta
@tanicka moja drahá, už včera som videla tieto tvoje nádherné pletienky s pršutom na fb, len s nedal pridať koment. zaujali ma hned a veľmi sa mi rátajú, fantasticky vyzerajú, perfektne skombinované slané pečivo, veľmi chutné - chválim :-) šikovná si veľmi...
,,,a pekárne, hypermarkety, obchodu môžu blednúť závisťou a
zavrieť :-)))
úžasné pohostenie aj pre návštevy.
kukulienka71
Vyzerajú lákavo, @havino , dobre, že si sa podelila :-) Práve som dostala špaldovú múku od pestovateľa z vedľajšej dediny, vyskúšam z nej.
denyany
Dobrý nápad, iste zrealizujem. Len kedy, keď tu denne nachádzam kopu skvelých vecí?
afataga
wow, nadhera, len co by na to povedali moje nervy? mozno sa raz prekonam a vyskusam, lebo fakt vyzeraju uchvatne
tatranka
Zrozumiteľný postup.Pekne spracovaný recept a výsledok je ohromný.Šup,už sú aj v mojej kk.Vieš že mám rada pekné chlebíky a pečivko.A toto je naozaj vydarené pečivko.
elysa
wow, brutálne dobre vyzerajú a ako museli voňať, no nádhera...
luss44
milá @havino , Ty si sa zase fajne vyhrala s cestom, to Ty vieš :) Krásne pletienky, chrumkavé, také zbožňujem :)
havino
jeminenku dievčence, no ja nečakala toľko chvály, ďakujem veľmi pekne, pri každej z vás som sa pousmiala pri čítaní komentárov, tak ďakujem aj za úsmev na tvári. Mne sa to zapáčilo, rada pečiem chlieb, pečivo, či už ozdobné, alebo aj úplne jednoduché. Tak ešte raz vám ďakujem a inšpirujte sa.
@afataga , nervy odlož bokom pri pletení, na čo sú ti pri tom? to je len relax, ešte ich zapletieš do pleteniek :-)
alex37
tánička, výmyselníčka naša, aj Ľuboš ti pomáhal, však? Ukladám medzi pekárenské vychytávky :-)
staja
Toto mi nejako uniklo, ale ukladám, vyskúšam, lebo ja len domáci chlieb a pečivo pečiem, a dám vedieť. Paráda.
havino
dievčence zlaté dakujem za komentáre, som rada, že sa vám pozdávajú
@Evi , presne, Ľuboš pomáhal a Ľubo pojedol :D, čo ti poviem, ved vieš




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia