Mrkvovo-orechová torta bez múky fotorecept

dvorka - fotkadvorka, 19. mája 2014
Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept)
Foto: dvorka

Včera som pozerala v televízii program s varením a zaujali ma všetky recepty ktoré v ňom uvádzali. No pretože som mala doma všetko na Zobraziť celý popisVčera som pozerala v televízii program s varením a zaujali ma všetky recepty ktoré v ňom uvádzali. No pretože som mala doma všetko na sladký korpus, urobila som ten s menšími obmenami.

30 minút
príprava
30 minút
na 150 °C

Suroviny

Cesto:
100 g
120 g
50 g
4 ks
Na vrch:
 (alebo iný krém)




Postup

  1. 1

    Korpus je z mála a chutných surovín a je rýchlo spravený a nesmierne chutný.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Ako prvé som si opražila na suchej panvici lieskovce až im popukala šupka a nechala som vychladiť, potom som ich dala do misky a rukou omieľala aby šupka zišla dole.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vychladnuté lieskovce som odšupkovala a posekala v sekáčiku.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Kým mi chladli lieskovce som si oddelila žĺtka od bielkov. Zo žĺtkov a cukru som vyšľahala elektrickým šľahačom penu, potom aj z bielkov som vyšľahala el. šľ. penu. K žĺtkovej pene som pridala nastrúhané lieskovce a vareškou som ich premiešala. Dala som si zohriať rúru na 150 °C.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pridala som nastrúhanú mrkvu a aj tú som vareškou premiešala.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na koniec som po častiach primiešavala bielkovú penu.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Tortovú formu s priemerom asi 21 cm som vymastila a vysypala múkou. Treba však na spodok formy dať papier na pečenie a ten vymastiť. (Upečené cesto sa mi mierne prichytávalo ku spodku formy pri krájaní). Do formy som naliala cesto, vyrovnala povrch a dala piecť do rozohriatej rúry.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Po pol hodine som korpus vybrala, odobrala bok formy a nechala vychladnúť.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Vychladený korpus som natrela džemom, poliala polevou z jogurtov (jahodový a čučoriedkový) vymiešaný s dvoma rozpustenými plátkami želatiny v štyroch lyžiciach vody. (Robila som podľa návodu). Na vrch sa môže dať ovocie, šľahačka, pudingový krém alebo čokoláda. Pravdaže aj všeličo iné. V pôvodnom recepte z telky dávala herečka na tortu vymiešanú karamelovú šľahačku. Posypala tortu mandľovými hoblinkami a dala ozdoby z čokolády.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Ja som si z horkej vysokopercentnej čokolády polovičku nalámala do misky, pridala som tenký plátoček masla, trošku stéviového prášku a v mikrovlnke pomaly roztopila, potom poriadne premiešavala až kým mi čokoláda trošičku schladla. Narobila som si obrázočky.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Bok som poliala čokoládou, ozdobila stuhnutými kliki-hákmi a polovičkami orechov.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Nedalo sa neochutnať, tak som kúsok z torty odrezala a vyskúšala. Vrelo odporúčam.

    Mrkvovo-orechová torta bez múky (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

tiginko
perfektné, niečo pre mňa...čo najskôr vyskúšam, vďaka za inšpiráciu
frezia68
Veru aj pre mňa lákavé a príležitostne vyskúšam takú malú tortičku :-) ,dobre si pridala.
imelia
parada... ocino bude mat narodky, tak ako krem dam tvaroh (to on rad) a mam postarane :) pouzijem miesto cukru steviu a este aj sa si z nej budem moct dat :) dakujem za super recept :)
monniee
Vyzerá to skvelo :) A ten korpus je super inšpirácia. Vyskúšam.
slnieckooo
@Dvorka a karamelovu slahacku podla Dagmar Sanitrovej :) ste neskusala robit ? Vyzera to super a je to zdravsia obmena standardneho korpusu. Ja som cukor nahradila medom, aj tak to chuti vynikajuco :)
havino
tiež som ho pozerala v relácií Tajomstvo mojej kuchyne s Magálovou a páčil sa mi, chystám sa naň, som zvedavá na chuť
dvorka
@Slnie čko: teraz som ju nerobila, ale raz dávnejšie áno. A tak ako Dagmar hovorila, na prvý krát sa mi nepodarila. Tak ako aj parížska. Raz mi vyjde, raz nie. A s medom tiež vyskúšam. Už som piekla korpusy s medom a chutili. Vďaka za pripomenutie. Napíšem si do poznámky.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia