Bravčové stehno na kmíne s hranolčekami a ryžou fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 18. mája 2014
Bravčové stehno na kmíne s hranolčekami a ryžou (fotorecept)
Foto: babkamt

To bola dnes dilema. Rezne, alebo niečo ľahšie? Ja by som bola za rezne:-)

30 minút
tepelná úprava

Suroviny

950 g
2 ks
2 čl
1 čl
0,5 čl
1,5 PL
3 ks
Hranolčeky:
1 kg
1 čl
Ryža:
250 ml
1 ks
1 čl




Postup

  1. 1

    Cibuľu som udusila na oleji. Pridala som k nej aj mletý kmín.Mäso som nakrájala na slížiky. Prudko som ho opiekla do biela. Pridala som soľ, mleté čierne korenie a 200 ml vriacej vody. Varila som ho 20 minút v tlakovom hrnci.

    Bravčové stehno na kmíne s hranolčekami a ryžou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    V miske som rozmiešala 3 vajíčka, naliala som ich na mäso. Nechala som vajíčka stuhnúť. Pripravila som si trochu ryže. 250 ml ryže som umyla. Malú cibuľku som opiekla na oleji, potom som pridala ryžu, tiež som ju opiekla a zaliala som ju vriacou vodou asi na 2 cm nad ryžu. Varila som ju 10 minút.

    Bravčové stehno na kmíne s hranolčekami a ryžou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Očistila som asi 1 kg zemiakov. Umyla som ich, osušila a nakrájala na hranolky. V miske som na ne naliala 1 necelú odmerku oleja. Hranolky som premiešala, aby sa olej dostal všade.

    Bravčové stehno na kmíne s hranolčekami a ryžou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Hranolky som piekla na 2 krát po 20 minútach. Takto pripravené hranolky vôbec nie sú mastné.

    Bravčové stehno na kmíne s hranolčekami a ryžou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Tu je prvá dávka upečená.

    Bravčové stehno na kmíne s hranolčekami a ryžou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Kým sa mi robili hranolky, bola som si pre šalát v záhrade. Na tanier som si pripravila oblohu. Všetko nám uvarené, môžem servírovať. Dobrú chuť.

    Bravčové stehno na kmíne s hranolčekami a ryžou (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

radost
@babkamt
moja milá..komuže si ustúpila..že neboli rezne..bo ustúpiť-to u ľudí nie je bežné..hoc v defenzíve-uvarila si dobre...:-)
pozdravuje @babkadz
ola111
Dobré riešenie,aj to si odkukám:),len ja s opekanými zemiakmi,ja a hranolky sa nemáme radi:)
eviana
@babkamt , zaujímavá príprava mäska... to vajíčko ma veľmi prekvapilo, ešte som také nejedla ani nevidela... môže byť fajné, stojí za vyskúšanie... super obed :)
babkamt
@izabella929 áno, všetkým chutilo:-)
@radost muž aj syn sa chcú zdravšie stravovať. Nemám nič proti tomu. Ale ja chcem rezeň. No viem aj to, že pre môj cholesterol toto jedlo lepšie svedčí.
@ola111 jasné,hodia sa aj opekané zemiaky. Tiež ich mám rada.
@eviana teší ma, že ťa zaujala príprava mäsa.
lakey
kombinácia ryža a hranolky mi chutí, to mäso tam moc dobre nevyzerá, ale ie prílohy stačia. (5 bodíkov) na povzbudenie .




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia